سینما و تلویزیون

اکران یک فیلم سینمایی در انتظار نظر یک روحانی

خرید فالوور از سایت اینبو

«مسیح، پسر مریم» به کارگردانی علی جعفرآبادی و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی و جلیل شعبانی که اجازه اکران در چهلمین جشنواره فیلم فجر نگرفت؛ برای گرفتن پروانه نمایش منتظر جواب روحانی حاضر در شورای نمایش است.

به گزارش سرگرمی روز، «مسیح، پسر مریم» درامی اجتماعی از دهه ۵۰ شمسی است که قصه‌ای متفاوت را روایت می‌کند. پانته آ پناهی ها، امیر نوروزی، بهرام ابراهیمی، پاوان افسر، مهرداد ضیایی، حمید ابراهیمی، گلنوش قهرمانی، منصور نصیری، المیرا دهقانی، الهام شعبانی، نینل یعقوبی، محرم زینال‌زاده، مجتبی لاله زاری، یاسر ساغری، مریم ماهور، دریک تکدیان بازیگران «مسیح، پسر مریم» هستند.

این فیلم قرار بود در جشنواره چهلم به نمایش دربیاید که موفق به گرفتن مجوز نشد. حالا سازندگان این فیلم سینمایی درخواست اکران فیلم را به شورای نمایش داده اند. شنیده‌ها حاکی از آن است که اکران این فیلم توسط اعضای شورا مورد موافقت قرار گرفته و تنها یکی از اعضای گروه که روحانی است؛ با اکران فیلم مخالف است.

بهروز افخمی، از اعضای هیئت انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر درباره انتخاب نشدن سینمایی مسیح پسر مریم گفت: این فیلم داستان یک فاحشه خانه پیش از انقلاب است که هر چند زنان این فیلم در سکانس‌هایی کلاه گیس به سر دارند، اما همه می‌دانیم فاحشه‌ها دکمه پیراهنشان را تا بالای گردن نمی‌بندند و پوشش دیگری دارند! در کل نمی‌توان در سینمای ایران تصویر درستی از آن‌ها نشان داد و در این فیلم سینمایی نیز زنان فاحشه با این پوشش، خنده دار و غیرقابل باور نشان داده شده اند!

البته آن زمان؛ مدیر روابط عمومی اوج به این صحبت‌ها واکنش نشان داد. وی عنوان کرده بود: توصیه کرده بودند مسیح پسرمریم با موضوع فساد در دوره پهلوی را از جشنواره فیلم فجر خارج کنید، چون امکان صدور پروانه نمایش برای این فیلم وجود ندارد؟! عزم ما این بود «مسیح پسر مریم» را به جشنواره فجر بدهیم. هر جشنواره قاعده‌ای دارد و شرکت‌کنندگان با آگاهی از قواعد ورود پیدا می‌کند و از عدم پذیرش فیلم گله‌ای نداریم، چون به هر حال جشنواره قواعدی دارد. بلایی که سر این فیلم آوردند کجای رفتار حرفه‌ای قرار می‌گیرد؟ رسم امانت این است که دیگر فیلم را تعریف نکنند! جا‌های حساس و شروع و پایان آن را لو دادند. اگر ادعای جشنواره یک رفتار حرفه‌ای است، حرفه‌ای برخورد کنند. اصلاً بگویند نمی‌خواهیم جواب بدهیم، اما هم بی‌اخلاقی دارند هم رفتار غیرحرفه‌ای و… چند نفر می‌گویند فیلم را دیده‌ایم به چه اجازه‌ای فیلم را نمایش می‌دهند.

باید دید با توجه به تایید این فیلم توسط دیگر اعضای شورای پروانه نمایش؛ «مسیح؛ پسر مریم» اکران می‌شود یا توسط یک نفر از اعضای شورا بایگانی خواهد شد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا