اخبار روزفناوری و تکنولوژی

شرکت اپل؛ قوانین اروپا نباید برای اپ استورو آی‌ مسیج اعمال شود!

به گزارش سرگرمی روز، بلومبرگ می‌گوید اپل در اقدامی قابل‌ پیش‌بینی، قصد دارد با اعتراض به اتحادیه‌ی اروپا، اپ استور و آی‌مسیج را از فهرست پلفترم‌های دربان (Gatekeeper) حذف کند تا این دو پلتفرم توسط قانون بازارهای دیجیتال نقره‌داغ نشوند.

اتحادیه‌ی اروپا اپ‌ استور و آی‌مسیج را جزو سرویس‌های انحصارگرای پلتفرم‌های دربان در نظر گرفته که اپل را به ایجاد تغییراتی مانند فعال‌سازی سیستم‌های پرداخت متفرقه و سایدلود اپلیکیشن‌ها ملزم خواهد کرد.

اپل پیش‌تر گفته بود «سرویس آی‌مسیج در اروپا به اندازه کافی بزرگ نیست که واجد شرایط قوانین تازه باشد.» تولیدکننده‌ی مک بوک می‌خواهد با همین استدلال، به گنجاندن آی‌مسیج در فهرست پلتفرم‌های دربان اعتراض کند. اپل همچنین مطرح می‌کند که چه بخشی از اپ‌ استور تحت پوشش قانون بازارهای دیجیتال قرار می‌گیرد.

پرونده‌ی درخواست تجدیدنظر اپل هنوز به‌صورت رسمی ثبت نشده است. آخرین مهلت اعتراض شرکت‌ها، پنجشنبه‌ی آینده به تاریخ ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) است. اپل احتمالاً قبل از آن ضرب‌الأجل، درخواستش را ثبت خواهد کرد.

درخواست تجدید نظر چه معتبر باشد و چه نباشد، اجرای قوانین را به‌تأخیر نمی‌اندازد. قانون بازارهای دیجیتال از اپل می‌خواهد تا مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲ و فروردین ۱۴۰۳) سرویس های خود را با قوانین جدید سازگار کند.

اوایل این هفته، اپل در فرم بایگانی خود اعتراف کرد که قصد ایجاد تغییراتی دارد که بر مدل کسب‌وکار اپ‌ استور تأثیر اساسی می‌گذارند.

اواخر سال گذشته، گزارش شد که مهندسان اپل درحال آماده‌شدن برای تطبیق با قوانین جدید هستند و تغییرات نرم‌افزاری برای iOS 17 برنامه‌ریزی شده است. این موضوع شامل پشتیبانی از فروشگاه‌های اپلیکیشن متفرقه برای کاربران آیفون و آیپد، حداقل در اتحادیه اروپا می‌شود. iOS 17 در حال حاضر به چنین قابلیتی مجهز نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا