اخبار روز

طراحی متریال گوگل کروم برای همه کاربران منتشر شد

خرید فالوور از سایت اینبو

آخرین بازطراحی بصری متریال یو در سال 2018 با تم Google Material انجام شد. بازطراحی جدید که مصادف با پانزدهمین سالگرد مرورگر گوگل کروم است، زبان طراحی متریال یو را برای اندروید و وب با گوشه‌های گردتر ارائه کرده و نوار تب، نوار آدرس و بوکمارک‌ها بلندتر از قبل شده‌اند.

از طرفی، Omnibox (جایی که URL‌ها را وارد و جستجو می‌کنید) دیگر آیکون قفل را در سمت چپ نشان نمی‌دهد. در عوض، آیکون جدید به شما کنترل‌های بیشتری روی سایت و اطلاعات دیگر خواهد داد.

طراحی متریال گوگل کروم

سایر تغییرات شامل آیکون‌هایی می‌شوند که در داخل توخالی هستند تا بر بهبود خوانایی تمرکز کنند. مهم‌ترین مثال در منوی سه نقطه است، جایی که هر آیتم با آیکونی جفت می‌شود که به شلوغی کمتر فهرست کمک می‌کند. آیتم‌های منو نیز بازآرایی شده‌اند و یک منوی فرعی برای حساب گوگل وجود دارد.

در عین‌ حال، رنگ نقش مهمی در بازطراحی جدید متریال بازی می‌کند که با پالت‌های رنگی به کامل‌تر شدن تب‌ها و نوار ابزار شما کمک خواهد کرد. در صفحه تب جدید، روی «Customize Chrome» ضربه بزنید تا با رنگ‌های مختلف بازی کنید. (حالت تاریک را برای کسب بهترین نتیجه خاموش کنید.)

در مجموع، طرح کلی کروم تغییری نکرده است. یک مشکلی که در نسخه مک وجود دارد این است که چرا فاصله کافی بین تب فعلی و پنجره کروم در نوار بالا وجود ندارد.

با به‌روزرسانی گوگل کروم به آخرین نسخه 119 در مک، ویندوز و لینوکس می‌توانید طراحی مجدد متریال یو را دریافت کنید. ما هنوز شاهد عرضه گسترده آن برای ChromeOS نیستیم، هرچند که متریال یو هم‌اکنون در برخی قسمت‌های این سیستم عامل فعال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا