سبک زندگی

هر ویتامین را چه موقع باید مصرف کنیم؟

خرید فالوور از سایت اینبو

برخی از ویتامین ها و مکمل ها باید صبح ها همراه با غذا مصرف شوند تا جذب به حداکثر برسند. بقیه را باید عصر قبل از رفتن به رختخواب مصرف کرد.

به گزارش سرگرمی روز، همیشه توصیه می شود که زنان باردار یا کسانی که دارو مصرف می کنند قبل از مصرف مکمل های ویتامینی یا معدنی با پزشک متخصص مشورت کنند. ویتامین های دوران بارداری مانند مولتی ویتامین ها بهتر است در صبح و به عنوان بخشی از یک برنامه روزانه مصرف شوند.

ویتامین D محلول در چربی است، به این معنی که در آب حل نمی شود، بنابراین برای اطمینان از جذب، باید آن را با غذاهای پرچرب مصرف کنید. مهم است که ویتامین D را در برنامه روزانه خود بگنجانید، همراه با صبحانه یا شاید یک میان وعده قبل از خواب (تا زمانی که در خواب شما اختلال ایجاد نکند).

ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است، به این معنی که بهتر است با آب مصرف شود.

امگا 3 دارای عوارض جانبی مانند رفلاکس اسید است. برای مبارزه با این عارضه می توانید دوز روزانه را به دو نوبت کوچکتر تقسیم کنید و یکی را صبح و یکی را بعدازظهر مصرف کنید.

باید در نظر داشته باشید که برای جذب حداکثری امگا 3 باید آنها را با مواد غذایی حاوی چربی های خوب مصرف کنید. این می تواند به شما در کاهش عوارض جانبی و همچنین افزایش اثربخشی مکمل کمک کند.

اسید فولیک نسخه مصنوعی ویتامین B9 است و به بدن کمک می کند تا گلبول های قرمز خون سالم تولید کند. قبل و در طول بارداری، اسید فولیک برای کمک به رشد مغز، جمجمه و نخاع جنین مهم است.

می توانید اسید فولیک را در هر زمانی از روز مصرف کنید. اسید فولیک یک مکمل محلول در آب است، یعنی بهتر است با آب مصرف شود.

منیزیم یک ماده مغذی ضروری است که بر بسیاری از عملکردهای بدن تأثیر می گذارد. مانند بسیاری از مکمل ها، منیزیم باید به بخشی از برنامه روزانه شما تبدیل شود تا اطمینان حاصل شود که همیشه سطح متعادل و کافی منیزیم در بدن وجود دارد.

مکمل های ویتامین E زمانی که با غذا در شب مصرف شوند بهترین عملکرد را دارند. ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است که به چربی طبیعی موجود در غذای ما برای جذب نیاز دارد.

روی به دلیل خاصیت تحریک کننده سیستم ایمنی شناخته شده است. بهتر است این ماده یک یا دو ساعت قبل از غذا همراه با یک لیوان آب مصرف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا