اخبار روز

هزینه ورود به طرح ترافیک در سال ۱۴۰۳ تعیین شد

خرید فالوور از سایت اینبو

شورای شهر تهران نرخ پایه عوارض طرح ترافیک 1403 را 75 هزار تومان تعیین کرد که بر اساس مصوبه شورای شهر تهران برای دارندگان معاینه فنی پیشرفته و همچنین خودروهای هیبریدی تسکینی است.

به گزارش سرگرمی روز، عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک، عوارض تردد خودروهای تردد غیرمجاز در محدوده ممنوعه در صورت تکمیل نشدن سقف تردد روزانه با توجه به حداکثر ضرایب درج شده در جداول ضرایب روز و ساعت. فاکتورهای انتشار ترافیک و وسایل نقلیه محاسبه خواهد شد.

نسبت تردد در محدوده طرح ترافیک (حلقه اول) 1.5 درصد، محدوده کنترل آلودگی هوا (حلقه دوم) در روزهای غیرمجاز 0.75 درصد و محدوده طرح ترافیک (حلقه اول) و محدوده کنترل آلودگی هوا (رینگ اول) است. حلقه دوم) 1.5 درصد پیش بینی شده است.

طبق جدول ضرایب مربوط به ساعات تردد، برای اولین ورود یا تردد در ساعات اوج صبح (6:30 الی 10) و آخرین حرکت یا تردد از ساعت 16:00 الی 19، ضریب 1.5% اول. ورود یا تردد در ساعات اوج بار صبح (6:30 صبح تا 10 صبح) و آخرین حرکت یا ترافیک در ساعات کم بار (قبل از ساعت 16 یا بعد از ساعت 19) ضریب 1٪، اولین ورود یا ترافیک در ساعات کم بار (10 صبح و بعد از آن) و آخرین حرکت یا ترافیک در ساعات اوج مصرف عصر (6:30 تا 10:10) 1٪، اولین ورود یا ترافیک در اوج عصر (16:00 تا 19:00) و آخرین حرکت یا ترافیک در اوج عصر (16:00 الی 19:00) 1% و اولین ورود یا ترافیک خارج از اوج (10 صبح تا 19 بعد از ظهر) و آخرین خروج یا ترافیک خارج از اوج (قبل از ساعت 16 یا بعد از ظهر) 7 بعد از ظهر) انتظار می رود 0.7٪ باشد.

با تغییر ساعت کار (19) در نیمه دوم سال، زمان مصوب شورای حمل و نقل و ترافیک تهران ملاک محاسبه خواهد بود.

طبق جدول ضریب آلایندگی خودرو، برای تردد خودروهای هیبریدی و برقی ضریب صفر، خودروهای دارای گواهی معاینه فنی بالاتر تهران 0.8 درصد، خودروهای دارای گواهی معاینه فنی معتبر مراکز معاینه فنی در تهران ( در 0.9% با دسترسی الزامی از سیستم سیمفا 1% برای خودروهای دارای کوپن معاینه فنی معتبر و 1.2% برای خودروهای بالای 20 سال (با دسترسی الزامی از سیستم سیمفا).

بر اساس این لایحه، خودروهای مجاز خودروهایی هستند که طبق ضوابط و ضوابط قانونی معاینه فنی را گذرانده اند، بدهی مالیاتی خودرو سالانه ندارند، مالکان آنها در سامانه «تهران من» ثبت نام کرده و در محدوده مجوز ورود هستند. رزرو روزانه برای مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک.

در صورتحساب ورودی محدوده طرح ترافیک سال آینده، عوارض تردد وسایل نقلیه متعلق به ساکنان مناطق کنترل ترافیک و آلودگی هوا که در سامانه «تهران من» ثبت شده و عوارض سالانه خودروها و عوارض تردد در سامانه «تهران من» ثبت شده است. محدوده هایی از طرح کنترل ترافیک و آلودگی هوا برای خودروی خود برای صدور مجوز تردد پرداخت کرده اند در محدوده ها با توجه به مساحت مربوط به محل سکونت با ضریب 0.5 محاسبه می شود.

شهرداری تهران موظف است در صورت رزرو روزانه مجوز ورود به طرح ترافیک و عدم ورود به محدوده مذکور 20 درصد نرخ پایه را از متقاضیان دریافت کند.

بابت صدور مجوز تردد سالیانه در طرح ترافیک در طول سال 393 هزار تومان بهای سرویس برای هر خودرو دریافت می شود.

عوارض تردد وسایل نقلیه بیماران خاص و افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی که فعالیت، وظایف و مسائل پزشکی آنها مستلزم ورود به محدوده طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا است، در محدوده مجوزهای ورود به کشور تعیین و محاسبه می شود. کل سال از اعمال ضریب 0.1 خواهد بود

خودروهای دارای پلاک ویلچر (G) که فعالیت، وظایف و امور پزشکی آنها مستلزم ورود به مناطق ممنوعه است مشمول پرداخت عوارض موضوع این مصوبه نخواهد بود.

در این لایحه، شهرداری تهران حق دارد به خبرنگارانی که از سهمیه تعیین شده استفاده نکرده و یا بلیت ندارند، کارت بلیت الکترونیکی رایگان یک ساله برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی ارائه کند. نحوه تعیین موارد خاص اعم از خبرنگاران، عکاسان خبری و خبرنگاران بر اساس دستورالعمل مصوب کمیته مشترک متشکل از کمیته عمران و حمل و نقل و کمیته فرهنگی و اجتماعی شورا تعیین می شود.

عوارض ورودی و تردد در محدوده‌های ترافیکی مشروط به 25 درصد و بالاتر از سقف مجوز ورود به محدوده جانبازی با ارائه تاییدیه بنیاد شهید و امور ایثارگران، صفر می‌شود.

عوارض آژانس ها و مؤسسات خودرویی برای خودروهای کرایه ای با ضریب 0.6 درصد، خودروهای پلاک (الف) تهران مشروط به ثبت نام در سامانه «تهران من» و خودروهای سرویس مدارس در ایام مدرسه و آموزشگاه های رانندگی با ضریب. 0.3 درصد و وانت و اتوبوس های دارای مجوز در تهران با پلاک (الف) مشمول ثبت نام در سامانه «تهران من» با ضریب صفر می شوند.

هزینه تردد وانت های شماره گذاری عمومی زیر 2.5 تن در صورت دریافت بارنامه، وانت های شماره دار خصوصی با ظرفیت کمتر از 3.5 تن در صورت دریافت بارنامه قانونی 0.3 درصد و در صورت دریافت حداقل سه بارنامه قانونی همراه با ارسال اطلاعات مکان. 0.00% 15% و 0.65% در صورت دریافت بارنامه واقعی و همچنین دریافت حداقل سه بارنامه قانونی همراه با ارسال اطلاعات مکان 0.45% محاسبه می شود.

هزینه ترافیک برای کامیون های بین 3.5 تا 6 تن در صورت دریافت بارنامه قانونی 0.4 درصد و در صورت دریافت حداقل سه بارنامه قانونی همراه با ارسال اطلاعات موقعیت مکانی 0.25 درصد و در صورت دریافت بارنامه واقعی 0.9 درصد است. همچنین دریافت حداقل 0.75 درصد برای سه برگه بارگیری واقعی همراه با ارسال اطلاعات مکان ارائه شده است.

وسایل نقلیه باری در صورت صدور حداقل سه بارنامه در روز به همراه ارسال اطلاعات مکان و زمان تردد از طریق GPS یا غیره به سامانه بارندگی شهرداری تهران، مشمول تسهیلات برتر می شوند. تا زمانی که زیرساخت های لازم برای ارسال اطلاعات مکان و زمان تردد توسط شهرداری فراهم نشود، صدور حداقل سه جدول در روز معیار بهره برداری برای برخورداری از بهترین امکانات خواهد بود.

عوارض صدور مجوز روزانه ورود به محدوده ممنوعه کامیون تهران در موارد خاص که به تشخیص سازمان مدیریت پایانه های بار و پایانه های مسافربری تهران صادر می شود تا پنج سال 50 هزار تومان و برای پنج تا 15 70 هزار تومان می باشد. سال و 15 سال بالای 90 هزار تومان.

تردد شبانه وسایل نقلیه باری در محدوده ممنوعه تریلی شهر تهران از ساعت 23 الی 6 صبح در صورت عدم دریافت بارنامه یا تردد خارج از مسیر تعیین شده در بارنامه مشروط به پرداخت 90 هزار تومان عوارض و با دریافت بارنامه عوارض این خودروها با ضریب صفر محاسبه می شود. ضمناً کامیون های حامل سوخت و آرد مشمول هزینه مجوز روزانه نیستند و فقط باید بارنامه دریافت کنند.

صدور مجوز تردد کامیون ها در ساعات مجاز تردد منوط به برخورداری از معاینه فنی معتبر و اخذ مجوز از سامانه حمل و نقل کالا و کالا شهرداری تهران است همچنین تردد کامیون ها با ظرفیت بیش از 6 تن در محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نیاز به پرداخت دارد عوارض و احتمال دارد.

شهرداری تهران موظف است برای جبران عوارض ناشی از ورود یا تردد غیرمجاز وسایل نقلیه در طرح کنترل ترافیک و آلودگی هوا، خودروهایی را که عوارض پرداخت نکرده اند شناسایی و بدهی مالک خودرو را بابت عوارض پرداخت نشده به حساب وی وصول کند. ، به آخرین شماره تلفن مالک ثبت شده در سامانه اینجانب در تهران پیامک کنید و مالکان خودرو موظفند ظرف 10 روز کاری از تاریخ دریافت پیامک نسبت به اعلام بدهی عوارض، نسبت پرداخت و تسویه بدهی اقدام کنند. در صورت عدم پرداخت بدهی ماهیانه 2 درصد و سالیانه تا سقف 24 درصد به مبلغ اعلامی بدهی اضافه می شود.

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ موظف به اجرای قانون خودروهای متخلف تردد غیرمجاز در طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا است و سه درصد درآمد حاصل از مدیریت عوارض ورودی در طرح ترافیک نیز بر عهده شهرداری تهران است. برای بهبود اجرای طرح، تقویت و پشتیبانی تدارکات و نیروی انسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برای اجرای کامل طرح و همچنین پرداخت هزینه جمع آوری درخواست ها.

طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از روز سه شنبه 23 فروردین ماه همانند سال های گذشته از ساعت 6:30 الی 18 اجرا می شود. افرادی که به صورت روزانه قصد ورود به محدوده طرح ترافیک را دارند می توانند به صورت هفتگی، از چهارشنبه هفته قبل و یا به صورت روزانه از طریق سامانه ها، طرح خود را رزرو کنند.

همچنین همانند سال های گذشته هر شهروند تهرانی دارای پلاک 20 روز سهمیه تردد فصلی آزاد در محدوده کنترل آلودگی هوا دارد، گفت: پنجشنبه های هر هفته فقط طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و نفر سابق) انجام می شود. انجام می شود که در صورت ورود خودرو به طرح ترافیک آن روز از سهمیه 20 روزه خودرو در هر فصل کاهش می یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا