فناوری و تکنولوژی

چند درصد از جمعیت جهان به همستر کامبت رو آورده‌اند؟

خرید فالوور از سایت اینبو

الهه جعفرزاده در یادداشتی نوشت: این بازی کلیکی که در 25 مارس 2024 راه اندازی شد، به تنهایی دنیای ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده است. بازی Hamster به قدری مورد استقبال کاربران سراسر جهان قرار گرفت که تنها در 11 روز یک میلیون بازیکن را جمع آوری کرد و از آن زمان این تعداد به شدت افزایش یافته است. از 14 ژوئن، Hamster Combat با 148 میلیون کاربر و بیش از 40 میلیون بازیکن فعال هر روز در صدر اخبار ارزهای دیجیتال قرار دارد. یعنی بیش از یک درصد از جمعیت جهان این بازی را انجام داده اند.

حال سوال اصلی این است که آیا این همان چراغ جادویی است که با دست زدن به آن غولی از چراغ بیرون می آید که رویاهای مالی ما را ردای حقیقت می پوشاند و یک شبه ما را ثروتمند می کند؟ البته با این تفاوت که در عصر امروز چراغ جادو، موبایل و غول رویاها همان همستر بازیگوش است.

شاید فکر کنید که این بازی در کشورهایی با ارزش پولی پایین و درآمد ناکافی طرفداران بیشتری خواهد داشت. این تا حدودی منطقی است. امروزه در جوامع مختلف، اکثریت مردم به‌ویژه جوانان، ایمان و اعتماد خود را به اقتصاد سنتی از دست داده‌اند و معتقدند دنیای ارزهای دیجیتال دریچه‌ای جدید به سوی کسب‌وکار مدرنی است که می‌تواند وضعیت مالی خود را بدون هیچ‌گونه فیزیکی بهبود بخشد. یا فعالیت اقتصادی بازار به طرز شگفت انگیزی آن را وارونه می کند.

این امکان وجود دارد که اگر شما نیز شاهد تبخیر پس انداز خود در بورس باشید و قدرت خرید شما به دلیل تورم کاهش یابد، وعده کسب درآمد آسان از طریق یک بازی آنلاین جذاب و وسوسه انگیز به نظر برسد.

با تمام این تفاسیر مسئولان و مسئولان در همه کشورها از جمله ایران نسبت به این بازی هشدار دادند و از شهروندان خواستند که فریب وعده های دروغین دنیای مجازی را نخورند. همچنین اخیرا قوه قضائیه تهران اعلام کرده است: «تولید، عرضه و قیمت گذاری ارزهای رمزپایه تحت نظارت هیچ مرجع رسمی داخلی و بین المللی نیست و امکان از بین رفتن کامل سرمایه به راحتی وجود دارد.» جمهوری اسلامی ایران طی مصوبه‌ای، ارزهای دیجیتال را مشمول حمایت و ضمانت‌های دولتی و سیستم بانکی نمی‌داند و استفاده از آنها در مبادلات داخلی را مجاز نمی‌داند.

با این حال هنوز هم بسیاری از مردم کشورمان نسبت به این هشدارها بدبین هستند و شاید چون دولت را مقصر مشکلات اقتصادی کشور می دانند، این هشدارها را نادیده می گیرند و همچنان تلاش می کنند تا سکه های بیشتری به پس انداز همستر خود اضافه کنند. اما برای تحقق رویای خود برای ثروتمند شدن در دنیای مجازی.

آیا همستر ما را ثروتمند خواهد کرد؟

به گفته سایت atomicwallet، در آینده نزدیک ذخایر همستر Combat در صرافی ها فهرست می شود و این سکه ها می توانند با ارزهای دیجیتال واقعی مبادله شوند. اگرچه اهداف کسب درآمد بازی هنوز محقق نشده است، اما چشم انداز روشنی از تابستان 2024 به عنوان تاریخ عرضه توکن وجود دارد.

با وجود تمام خطرات، محبوبیت این بازی به امید کسب ارز در سراسر جهان روز به روز در حال افزایش است. همانطور که بسیاری از ایرانیان نیز امید ضعیف به ثروتمند شدن از طریق همستر را دست یافتنی تر از یافتن شغل مناسب یا ساختن آینده ای پایدار در اقتصاد فعلی کشور می دانند.

منبع: سرگرمی روز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا