اخبار روز

کشف اشیای عتیقه سه هزار ساله در همدان

سرگرمی روز: فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان از کشف ۱۷ قلم اشیا تاریخی و فرهنگی مربوطه به هزاره اول قبل از میلاد در یک زمین کشاورزی خبر داد.

سرهنگ جواد خدامرادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق اطلاع و اخبار واصله از فراجای استان مبنی بر پیدایش تعدادی اشیا عتیقه، این موضوع در دستور کار یگان حفاظت قرار گرفت که با همکاری فراجا و نیز پلیس امنتیت اقتصادی این اشیا که توسط شخصی از باغداران منطقه بصورت اتفاقی پیدا شده بود تحویل این یگان شد.

وی ادامه داد: این آثار که شامل هفت قطعه ظرف سفالی سالم، سه ظرف مفرغی سالم و هفت ظرف سفالی شکسته است که کارشناسان قدمت سه هزار ساله را برای این اشیا تخمین زدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان افزود: بیشتر ظروف سفالی کشف شده، ساده و بدون نقش و نگار هستند و فقط در برخی از آنها تزئیناتی به شکل هندسی و هاشور دیده می شود.

خدامرادی با قدردانی از اقدام شایسته راهنماتو دوستتدار فرهنگ گفت: در راستای جلب مشارکت‌های مردمی، یگان حفاظت آماده دریافت هرگونه اطلاعات و اخبار مربوط به حوزه میراث‌فرهنگی در حفظ و ضیانت از آثار تاریخی و فرهنگی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا