اخبار روزفناوری و تکنولوژی

اطلاعیه مهم؛ پلیس فتا با صفحات پیکرتراشی در فضای مجازی برخورد می‌کند

خرید فالوور از سایت اینبو

به گزارش سرگرمی روز، سردار حسین امیرلی، جانشین رئیس پلیس فتا، از شناسایی ۱۲۵ صفحه اینستاگرامی با بیش از ۱۱ میلیون نفر دنبال‌کننده که در زمینه جراحی‌های زیبایی و پیکرتراشی فعالیت می‌کنند، خبر داده است.

سردار امیرلی علت تمرکز پلیس فتا روی صفحات پیکرتراشی را انتشار تصاویر خصوصی افراد بدون رضایت آن‌ها اعلام کرده است:

جانشین رئیس پلیس فتا در همین خصوص اعلام کرده است که با اقدامات فنی کارشناسان پلیس فتا، ۱۲۵ صفحه اینستاگرامی با بیش از ۱۱ میلیون نفر دنبال‌کننده که در این زمینه فعالیت داشته و اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان می‌کردند، شناسایی شده و پرونده‌شان در فرایند رسیدگی قرار گرفته است.

سردار امیرلی در توضیح تخلفات انجام‌شده از سوی این صفحه‌ها اعلام کرده است: «صفحات مزبور تصاویر خصوصی افراد را بدون رضایت آن‌ها و گاهی با تهدید و اجبار منتشر می‌کردند؛ در این راستا افسران سایبری پلیس فتا اقدامات خود را به‌صورت گسترده در سراسر کشور توسعه داده و با بررسی همه جوانب پرونده و بهره‌گیری از روش‌های علمی و فنی موفق شدند اکثر گردانندگان این صفحات را مورد شناسایی قرار دهند و بیش از ۸۴ نفر از این افراد را پس از تشریفات قضائی در چندین عملیات همزمان دستگیر کنند.»

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، صفحه‌های اینستاگرامی این مجموعه‌ها و کلینیک‌ها مسدود شده‌اند و سردار امیرلی هم بر عدم اعتماد به هویت این افراد در فضای مجازی به شهروندان تأکید کرده است.

جانشین رئیس پلیس فتا همچنین توصیه کرده است که افراد از ارسال تصاویر و اطلاعات خصوصی خود برای دیگران و افراد ناشناس که با تبلیغات دروغین تحت عنوان صفحات پیکرتراشی، جراحی‌های زیبایی و… قصد درآمدزایی و دیده شدن دارند، خودداری کنند.

علاوه بر این، شهروندان می‌توانند در صورت لزوم از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با پلیس فتا در ارتباط باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا