فناوری و تکنولوژی

افشای چهره پشت‌پرده «همستر کامبت»

خرید فالوور از سایت اینبو

وب سایت روزنامه روسی The Bell اخیرا مدعی شده است که بر اساس تحقیقات انجام شده توسط خبرنگاران خود، شخص پشت بازی Hamstercombat را کشف کرده است. بر اساس این گزارش، ادوارد گورینوویچ، کارآفرین روسی آی تی و موسس شرکت های CarPrice و CarMoney یکی از سازندگان این بازی ویروسی است.

به گزارش روزیاتو، منابع مجله The Bell ادعا می کنند که دو ماه قبل از انتشار Hamster Kombat، یعنی زمانی که هنوز کسی نام آن را نشنیده بود، همزمان با دامنه اینترنتی اصلی این بازی، دامنه دیگری با نام دقیق آن وجود داشت. (Hamsterkombat) با پسوند “.com” ثبت شد.

ثبت همزمان این دو دامنه قطعا نمی تواند تصادفی و توسط افراد غیر مرتبط باشد. اما نکته اینجاست که برخلاف دامنه اولیه، ثبت کنندگان دامنه دوم فراموش کرده اند که اطلاعات ثبت کننده را حذف کنند. در نتیجه، خبرنگاران توانستند ببینند چه کسی پشت این ثبت دامنه است.

آدرس ایمیل ap@arenum.games که برای ثبت دامنه استفاده می شود متعلق به Arenum Ltd در قبرس است. لیست سهامداران این شرکت شامل ادوارد گورینوویچ و سایر کارآفرینان روسی الکساندر زلنچیکوف و الکساندر پاشنیک است. بنابراین در حالی که قبلاً فقط حدس و گمان هایی در مورد منشا روسی این بازی می شد، اکنون تقریباً می توان مطمئن بود که همستر کمبت متعلق به سرمایه داران روسی است.

ادوارد گورینوویچ کیست؟

ادوارد گورینوویچ یک سرمایه گذار جوان و ریسک پذیر است که شرکت CarPrice او در سال 2015 در لیست 100 شرکت استارت آپی اروپا قرار گرفت و در مجموع حدود 42 میلیون دلار سرمایه جذب کرد.

در سال 2017، گورینوویچ از مدیرعاملی CarPrice استعفا داد و در چندین استارت آپ دیگر از جمله Dbrain، R-Set و blizkie.ru سرمایه گذاری کرد. او همچنین در پروژه ای به نام Expload سرمایه گذاری کرد که به بازیکنان اجازه می دهد از مسابقات، ماموریت ها و فروش اقلام کسب درآمد کنند.

در سال 2018، گورینوویچ پلتفرم بلاک چین Mytime را تأسیس کرد. توسعه منحصر به فردی که به افراد امکان می دهد برای زمانی که صرف خدمات مختلف شرکت می کنند، ارز دیجیتال دریافت کنند. هدف این پلتفرم حذف واسطه‌ها بین مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها و ارائه منافع برای هر دو طرف است.

همستر کمبت با تلگرام ارتباط برقرار می کند

بل همچنین ادعا می کند که پیام رسان تلگرام از جمله ذینفعان همستر کامبت است. البته از آنجایی که این بازی بر روی پلتفرم تلگرام منتشر شده است، این کاملا طبیعی است. برای تلگرام، Hamster Combat نه تنها فرصتی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال جدید، بلکه برای تبلیغ بلاک چین TON و نمایش پلتفرم به عنوان فروشگاهی برای انواع برنامه ها بود.

به گفته پاول دوروف، موسس تلگرام، این پیام رسان در نهایت تبدیل به برنامه ای شبیه وی چت چین خواهد شد که خدمات مختلفی را در یک پلتفرم ارائه می دهد. به گفته برخی منابع، هیاهو در مورد همستر کمبت بزرگترین کمپین تبلیغاتی رایگان در تاریخ تلگرام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا