سبک زندگی

این جوری درست بخوانید هیچ فایده ای ندارد!

خرید فالوور از سایت اینبو

درس خواندن باید در شرایط صحیح و مناسب انجام شود تا نتیجه خوبی بهتان بدهد در غیر این صورت نتیجه تلاشتان را نخواهید گرفت.

به گزارش سرگرمی روز، برای آنکه درس خواندن و مطالعه شما نتیجه بخش باشد و بتوانید از این تلاش خود به بهترین شکل استفاده ببرید، بایستی شرایط لازم را برای تمرکز و آرامش ذهن خود فراهم کنید. گا‌ها در موقعیتی بوده اید که ساعت‌ها مطالعه کرده اید، اما نتیجه بخش نبوده و آنچه در ذهن داشته اید را بدست نیاورده اید چراکه در وضعیت و موقعیت نامطلوب مطالعه انجام شده و ذهن تان در وضعیت دریافت کامل آنچه مطالعه می‌کردید نبوده است.

مریضی و بی حالی

وقتی که بدن شما مبتلا به بیماری است یا احساس بی حالی می‌کنید، تمرکز کردن بر روی درس میتواند دشوار باشد. در این شرایط بهتر است به بدن خود استراحت داده و بعد از بهبود به درس‌خواندن با تمرکز بپردازید.

محیط شلوغ

وجود صدا‌ها یا اشخاص که موجب شلوغی محیطی می‌شود، می‌تواند تمرکزتان را کاهش دهد. در این صورت، بهتر است به محیطی آرام و خلوت بروید تا بهترین نتیجه را از درس‌خواندن خود بگیرید.

بعد از خوردن غذا و با معده پر

بلافاصله پس از خوردن غذا و زمانی که معده پر است، انسان بیشتر به هضم و استراحت نیاز دارد، بنابراین درس خواندن با شکم پر نه تنها فایده‌ای نخواهد داشت، بلکه ممکن است موجب تنش شود.

هنگام خواب آلودگی

وقتی که از خواب بیدار می‌شوید یا از خواب آلودگی رنج می‌برید، تمرکز و یادگیری تان بسیار کم خواهد بود. بهتر است کمی زمان به خودتان بدهید تا بطور کامل از حالت خواب آلودگی خارج شده و بعد به درس‌خواندن بپردازید.

با شکم خالی و در حالت گرسنگی شدید

هنگامی که احساس گرسنگی شدید میکنید و بدن شما نیاز به انرژی دارد در این حالت، بهتر است ابتدا برای تامین انرژی خود غذا یا میوه‌ای مصرف کنید و بعد درس بخوانید.

هنگام نشستن در ماشین

در شرایطی که در داخل ماشین هستید، تمرکز بر روی درس‌خواندن ممکن است برایتان سخت باشد چراکه بدلیل حرکت‌های خودرو، ذهن و چشمان شما نمیتوانند به راحتی و بطور کامل روی بحثی که مطالعه می‌کنید، متمرکز شوند.

هنگام ناآرامی ذهن و داشتن استرس

وقتی ذهن شما ناپایدار است یا به استرس زیادی دچار هستید، تمرکز بر روی درس‌خواندن دشوار خواهد بود. در این موارد، بهتر است ابتدا سعی کنید استرس خود را کاهش دهید و بعد به درس‌خواندن بپردازید.

در راه رفتن به میهمانی و مسافرت

هنگامیکه به میهمانی می‌روید یا در مسافرت هستید، بهتر است از این زمان‌ها برای استراحت و تفریح استفاده کنید یا اینکه درس را در اولویت قرار داده و از رفتن به میهمانی و مسافرت صرف نظر کنید. ذهن شما در این شرایط قطعا معطوف محیط اطرافتان خواهد بود و درس‌خوانی در این شرایط ممکن است کیفیت مطلوب را نداشته باشد، از طرفی با این کار خود را از لذت مسافرت و میهمانی محروم می‌کنید.

هنگام تماشای تلویزیون

تماشای تلویزیون می‌تواند برای مغز، معرف یک فعالیت تفریحی باشد بنابراین در این شرایط تمرکز روی مطالعه کیفیت چندانی نخواهد داشت، پس اگر در حال تماشای برنامه‌های تلویزیونی هستید، بهتر است از این زمان برای استراحت و تفریح استفاده کنید و در زمان مناسب دیگری به درس‌خواندن بپردازید یا پس از مطالعه، تلویزیون تماشا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا