سلامت

این نشانه های آدم تنها است! زودتر فکر به حال تنهایی تان کنید

به گزارش سرگرمی روز، آیا وقتی در شبکه‌های اجتماعی پست‌های بقیه افراد را می‌بینید، فکر می‌کنید که همه در حال سرگرمی روز و تفریح هستند؟

ممکن است فکر کنید که شما آرامش را انتخاب کرده و از تنهایی خود خوشحال هستید.

تنهایی، ناخوانده ظاهر می‌شود و قبل از اینکه متوجه حضورش شوید، به آن عادت خواهید کرد و شاید ندانید که آنقدر‌ها هم برای شما خوب نیست.

شما تنهاتر از چیزی هستید که فکر می‌کنید؛ اگر…

1

۱) مدام در تلاش برای فرار از واقعیت هستید.

یکی از نشانه‌های تنهایی، فرار از واقعیت است؛ همان ساعت‌هایی که صرف تماشای فیلم، بازی‌های ویدیویی یا کاردستی می‌شود.

همه ما از این فعالیت‌ها لذت می‌بریم، اما وقتی به یک چیز ثابت در زندگی‌تان تبدیل می‌شوند، می‌توانند نشانه‌ای از این باشند که شما سعی می‌کنید جای خالی چیزی را پر کنید.

1

۲) به دنبال روابط سطحی و زودگذر هستید.

امکان ایجاد ارتباط نزدیک با صد‌ها نفر به طور همزمان وجود ندارد. به همین دلیل، شخصی که دوستان زیادی دارد، نسبت به کسی که یک یا دو دوست صمیمی دارد، بیشتر تنها است.

اگر ارتباطات سطحی زیادی دارید، تنها سعی کرده‌اید که یک خلاء را پر کنید؛ اما نیاز‌های عاطفی عمیق‌تر شما هرگز ارضا نمی‌شوند.

1

۳) استفاده از مواد مخدر

تنهایی می‌تواند بار سنگینی باشد و گاهی اوقات، برای برخی افراد استفاده از مواد مخدر برای از بین بردن این حس، بهترین راه فرار است.

اگرچه اینطور نیست و اگر مراقب نباشید، روش تسکین موقت شما می‌تواند به منجر به اعتیاد شود.

1

۴) بیش از حد کار می‌کنید و همیشه مشغول هستید.

کار نیز می‌تواند مانند مواد مخدر اعتیادآور شود.

آیا احساس می‌کنید که دائماً در حال کار کردن هستید؟ آیا هر دقیقه از روز خود را با انجام کاری پر می‌کنید؟

اگر این مورد راجع به شما صدق می‌کند، ممکن است بیش از آنچه که فکر می‌کنید، تنها باشید و از مواجه شدن با حس تنهایی می‌ترسید.

1

۵) همیشه احساس خستگی می‌کنید.

آیا حتی بعد از خواب کافی در شب حس خستگی مزمن دارید؟ مهم نیست که چقدر قهوه می‌خورید یا چرت می‌زنید؛ این حس خستگی از بین نمی‌رود.

این موضوع، بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید، با تنهایی ارتباط دارد.

تنهایی، به معنای نبود ارتباطات باکیفیت است. وقتی نیاز‌های احساسی شما برآورده نمی‌شوند، بدون اینکه متوجه شوید، ذخایر انرژی شما سریعتر از حد معمول تخلیه می‌شوند.

1

۶) تغییرات احساسی زیادی دارید.

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که احساسات شما به طور مداوم در حال نوسان هستند؟ لحظه‌ای خوشحال هستید و بعد ناگهان، در گودال ناراحتی فرو می‌روید؟ تنهایی می‌تواند باعث این تغییرات احساسی شود.

ممکن است زمانی که در دنیای مجازی وقت می‌گذرانید، احساس رضایت و خوشحالی داشته باشید؛ اما اگر در واقع تنها هستید. پس از گذشت چند دقیقه، همه چیز به هم میریزد.

اگر احساسات شما نوسان زیادی دارند، ممکن است ذهنتان در تلاش باشد که به شما بگوید چیزی در زندگی اجتماعی یا عاطفی‌تان درست نیست.

1

۷) وزن اضافه کرده‌اید.

اگر دچار سوء مصرف مواد مخدر، کیفیت پایین خواب و تغییرات خلقی مرتبط با استرس هستید، وزنتان می‌تواند تحت تأثیر این عوامل قرار بگیرد.

افزایش وزن سعی می‌کند که چیزی در مورد وضعیت عاطفی، به ویژه تنهایی، به شما بگوید.

غیر معمول نیست که تنهایی و افسردگی با افزایش وزن همراه باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا