اخبار روز

تولید برق هسته‌ای رقابتی بزرگ به‌ شمار می‌آید

خرید فالوور از سایت اینبو

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: برای تولید برق هسته‌ای پنج نقطه ساحلی کشور شناسایی‌شده و کار با سرعت خوبی در حال پیش رفتن است.

به گزارش سرگرمی روز به نقل از ایلنا، علی اسلامی در حاشیه رونمایی از سامانه پرتودهی شتاب دهنده الکترونی در جمع خبرنگاران گفت: تولید برق با فناوری هسته‌ای به میزان 20 هزار مگاوات در سطح کشور کلید خورده‌ است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه‌ داد: برخی از سایت‌ها و همچنین واحدهای تولیدی در زمینه تولید برق هسته‌ای آمادگی خود را اعلام کرده و بخشی از اراضی هم در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: تولید برق هسته‌ای رقابتی بزرگ به‌شمار می‌آید، هم‌اکنون پروژه تولید برق در واحدهای 2 و 3 نیروگاه بوشهر درحال اجرا است، ضمن اینکه در واحد شماره یک هم تولید انجام‌می‌شود.

اسلامی اظهار کرد: مرکز پرتو فرآیند نوین قزوین در حوزه کابل‌های برق، صنعت هوا و فضا و تولید تایر کمک می‌کند که در بخش تایر به کاهش مصرف سوخت کمک خواهد کرد.

وی ادامه‌ داد: تجهیز آزمایشگاه‌های این مرکز هم دارای اهمیت است و وجود این مرکز به دانشجویانی که در رشته مرتبط با فناوری هسته‌ای تحصیل می‌کنند کمک خواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا