اخبار روز

تولید ۲۵۰ میلیون اصله نهال در کشور

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: ۲۵۰ میلیون اصله نهال امسال تولید شده است که با مشارکت مردم کاشته می شود.

به گزارش سرگرمی روز به نقل از ایرنا عباسعلی نوبخت روز پنجشنبه در جلسه احاله ۳۰ ساله بام نهاوند افزود: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور رییس جمهور طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت آغاز شده است.

وی اضافه کرد: بنابراین طی تفاهم نامه ای با وزارت کشور در راستای اجرای طرح های آبخیزداری و طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت اقدام می شود.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ادامه داد: دهیاری‌ها می توانند در راستای این طرح از ادارات منابع طبیعی نهال مورد نیاز را دریافت کنند.

نوبخت گفت: اجرای بوستان های روستایی در قالب ماده ۳ اراضی توسط دهیاری ها انجام می شود.

وی در خصوص واگذاری زمین برای ایجاد بوستان روستایی اظهارکرد: مساعدت لازم توسط ادارات منابع طبیعی در این باره اعمال خواهد شد.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اضافه کرد: در برنامه هفتم توسعه ۲۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری اجرا خواهد شد و اگر مناطقی مطالعه نشده است اولویت انجام مطالعات در آن مناطق هست.

نوبخت ادامه داد: طرح های آبخیزداری که دارای مطالعه هستند عملیات اجرایی آنها براساس تفاهم نامه با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)توسط این قرارگاه اجرا می شود.

وی بیان کرد: ایجاد پارک‌های بام نهاوند و پارک صخره ای نهاوند با مشارکت شهرداری و اداره منابع طبیعی کاری تأثیرگذار، اصولی و علمی است.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از شهردار و شورای اسلامی شهر نهاوند به خاطر احداث پارک ۱۴۰ هکتاری بام نهاوند قدردانی کرد.

نوبخت افزود: احداث پارک در بام نهاوند از نظر افزایش سرانه فضای سبز و گردشگری بسیار برای این شهرستان حائز اهمیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا