اخبار روز

جزئیات طرح اینترنت ماهواره ای ملی

خرید فالوور از سایت اینبو

به گزارش سرگرمی روز به نقل از انتخاب،عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با اعلام این‌که از فعالیت ارائه‌دهندگان اینترنت ماهواره ای در ایران استقبال می‌کنیم، گفت اگر این شرکت‌ها قواعد سرزمینی ایران را قبول کنند، حضور آنها بلامانع خواهد بود. طبق قانون اتحادیه بین‌المللی مخابرات و هیئت مقررات رادیویی جهانی، حتی بزرگ‌ترین ارائه دهندگان خدمت اینترنت ماهواره ای برای ارائه خدمات در جمهوری اسلامی ایران باید مجوز دریافت کنند.

جزئیات طرح اینترنت ماهواره ای ملی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفته‌های خود با اشاره به این‌که اینترنت ماهواره ای ملی به‌عنوان یکی از برنامه‌های بلندمدت این وزارتخانه محسوب می‌شود، گفت سازمان فضایی کشور پروژه اینترنت ماهواره ای بومی را در دستور کار خود قرار داده تا بتوانیم از ظرفیت‌های داخلی برای این پروژه استفاده کنیم. البته تحقق این هدف با کمک سایر کشورها امکان‌پذیر خواهد بود.

زارع‌پور در ادامه تاکید کرد هر کشور به یک کنسرسیوم منطقه‌ای نیاز دارد تا بتواند یک منظومه ایجاد کند و از طریق آن به مردم خدمات اینترنت ارائه دهد؛ چرا که چنین اقدامی در کوتاه‌مدت اقتصادی نخواهد بود. در همین راستا رایزنی‌ها و مذاکراتی با سایر کشورها در حال انجام است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا