اخبار روز

در صف نانوایی ها از ۱۵ نفر ۱۳ نفر افغانستانی هستند!

به گزارش سرگرمی روز به نقل از انتخاب، جلال رشیدی کوچی به منظور ترویج تحمل شدن از هزینه‌های زندگی مهاجران غیرقانونی افغان در ایران، به مجلس شورای اسلامی اقتراح داده است که هزینه‌های بالایی به منظور ارائه خدمات به این مهاجران برای جلوگیری از ماندن در ایران، به آنان ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: در صف‌های نان بربری در پایین شهر ببینید چند نفر ایرانی و چند نفر افغانی هستند. من خودم به عنوان نماینده مجلس در یکی از نانوایی‌های شهر خودم شاهد بودم که در صف نانوایی از ۱۵ نفر فقط دو نفر ایرانی بودند (من و همسایه مان) و ۱۳ نفر دیگر افغانی بودند. ما هرکدام ۵ نان گرفتیم، ولی آن‌ها هرکدام ۲۰ عدد نان می‌گرفتند. در صورتی که این یارانه گندم مردم ما است

رشیدی کوچی ادامه داد: در حوزه انتخاباتی خودم دو مدرسه برای اتباع خارجی قانونی احداث کردیم. شهرستان پاسارگاد اگر ۴۰ هزار یا ۳۵ هزار جمعیت داشته باشد، یک سوم آن‌ها افغانی هستند و این یک عدد خطرناکی است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: تصور کنید که یک ایرانی که هیچ هویتی ندارد، چقدر می‌تواند خطرناک و نگران کننده باشد. اما حدود ۵ یا ۶ میلیون نه ایرانی بلکه از افغانستان به این کشور آمده و هیچ هویتی ندارند و هر کاری انجام دهند، قابلیت رصد و پیگیری ندارد. این نگران کننده است.

وی گفت: ما بحثمان این است که باید این اتباع غیرقانونی ساماندهی شوند. اگر قانونی آمدند در کنار خدماتی که به ما ارائه می‌دهند ما هم متقابلا به آن‌ها خدماتی را ارئه می‌دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا