اخبار روز

رونمایی از اینترنت ۵۰ گیگابیت‌برثانیه‌ در آمریکا

خرید فالوور از سایت اینبو

به گزارش سرگرمی روز، یکی از خدمات دهندگان اینترنت آمریکا اولین سرویس ۵۰ گیگابیت برثانیه را برای کاربران خانگی ارائه داد که ۹۰۰ دلار در ماه هزینه دارد.

شرکت خدمات اینترنت Ziply در آمریکا، سرویسی بسیار سریع و البته گران قیمت با سرعت چشمگیر ۵۰ گیگابیت برثانیه را به مشتریانش ارائه می دهد. درواقع حدود یک میلیون نفر در مناطق تحت پوشش شرکت مذکور ازجمله اورگان، واشنگتن، آیداه و مونتانا واجد شرایط دریافت اینترنت پرسرعت ۵۰ گیگابیت برثانیه هستند.

مشتریان Ziply علاوه بر پرداخت هزینه ی ماهانه ی ۹۰۰ دلاری برای خرید اینترنت با سرعت ۵۰ گیگابیت برثانیه، باید روتر مخصوصی را هم تهیه کنند. این ISP محصولی به نام MikroTik Cloud Core CCR۲۲۱۶- ۱G- ۱۲XS- ۲XQ را برای اتصال به سرویس جدیدش توصیه کرده است؛ قیمت مودم مذکور ۲,۴۰۹ دلار است. این روتر ۱۶ گیگابایت رم داخلی دارد و البته باید ۶۰۰ دلار هم برای نصب آن پرداخت کنید.

نکات مهمی درمورد سرویس اینترنت پرسرعت ۵۰ گیگابیت برثانیه ی Ziply وجود دارد. این شرکت هشدار می دهد که سرعت اتصال به اینترنت برای هر کاربر می تواند متفاوت باشد و سرعت اعلامی برای اتصالات سیمی است. به هر حال استاندارد وای فای ۷ میتواند به حداکثر سرعت ۴۶ گیگابیت برثانیه دست یابد و احتمالاً مودم های مبتنی بر این فناوری، برای اتصال بی سیم به سرویس Ziply مناسب خواهند بود.

خدمات خانگی Ziply بسیار سریعتر از سرویس ۵ گیگابیت برثانیه ی AT& T و ۱۰ گیگابیت برثانیه ی Fontier Xfinity است. گوگل نیز اخیراً با سرویس Fiber خود اینترنت ۲۰ گیگابیت برثانیه را با روترهای وای فای ۷ آزمایش کرد که البته همچنان سرعتی پایین تر از Ziply دارد. بنظر میرسد تعداد افرادی که واقعاً به اینترنت ۵۰ گیگابیت برثانیه نیاز دارند کم باشد؛ شرکت ارائه دهنده ی این سرویس می گوید چنین سرعت بالایی به آینده اشاره دارد و ازطرفی این اطمینان را ایجاد می کند که زیرساخت ها توانایی خدمات دهی به جوامع کاربران را طی دهه های آینده دارند.

Ziply اعلام‌کرد همه ی سرویس هایش روی شبکه ی ۱۰۰ درصد فیبر این شرکت ارائه میشوند و به صورت شبانه روزی تحت کنترل هستند تا از کاهش سرعت، تاخیر و مشکلات دیگر جلوگیری شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا