اخبار روز

ساخت خانه در ماه با هدف اجاره به بازدیدکنندگان!

ناسا ۶۰ میلیون دلار به شرکتی که بر ساخت خانه‌های آینده در ماه متمرکز است کمک کرده است. ایده این است که تا سال ۲۰۴۰ پایگاه‌هایی در ماه ساخته می‌شود که می‌توانند فضانوردان و همچنین بازدیدکنندگان غیرنظامی را در خود جای دهد.

به نقل از روزنامه سان، این خانه‌ها از بتن قمری ساخته می‌شوند. در بتن قمری موادی که روی‌ماه وجود داشته‌اند تا ساختاری قوی ایجاد کنند، به‌کار می‌رود.

رندرهای سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که خانه‌های ساخته شده در ماه  چگونه می‌توانند باشند. افراد عادی می‌توانند برای اقامت در پایگاه ماه، پول بپردازند که از این منظر آن را شبیه به AirBnB می‌کند. برنامه‌ریزی ساخت این خانه‌ها هنوز در مراحل اولیه است، اما امید می‌رود که ساخت‌وساز تنها چند دهه دیگر تمام شود.

ICON شرکت مستقر در ایالات متحده است که از این پروژه ناسا حمایت می‌کند. هدف آن استفاده از روش‌های چاپ سه‌بعدی برای ایجاد خانه‌های عجیب و غریب است. از این روش به‌عنوان سیستم المپوس یاد می‌شود.

وب سایتICON توضیح داد: «سیستم Olympus ICON» درنظر گرفته شده است که یک سیستم ساخت‌وساز چند منظوره باشد که در درجه اول از منابع محلی قمری و مریخی به‌عنوان مصالح ساختمانی استفاده می‌کند تا تلاش‌های ناسا و همچنین سازمان‌های تجاری برای ایجاد حضور پایدار در ماه را افزایش دهد.

منبع: همشهری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا