سبک زندگی

سریع ترین و راحت ترین روش دانه کردن انار

خرید فالوور از سایت اینبو

سرگرمی روز: ار‌ها پیش آمده است که هوس انار کرده‌ایم، اما دانه‌کردن آن را کاری زمان‌بر و خسته‌کننده دانسته‌ایم. در صورتی که این کار، چندان هم سخت نیست. با کمی تمرین می‌توانید به راحتی دانه‌های انار را جدا کنید. روش‌های مختلفی برای دانه کردن انار وجود دارد. برخی از این روش‌ها، ساده‌تر و سریع‌تر هستند و برخی دیگر نیاز به مهارت بیشتری دارند.

قصد داریم بهترین روش‌های دانه کردن انار را آموزش دهیم. این روش‌ها بسیار ساده و آسان هستند و به ابزار خاصی نیاز ندارند. با استفاده از این روش‌ها، می‌توانید به راحتی دانه‌های انار را از پوست اطراف و غشای سفید آن جدا کرده و از خوردن این میوه خوشمزه لذت ببرید.

دانه کردن انار با استفاده قاشق

در این روش، با استفاده از یک قاشق می‌توانید دانه‌های انار را به راحتی جدا کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: پوست انار را تمیز بشویید و انار را از وسط به دو نیم تقسیم کنید. برای اینکار از یک چاقوی تیز استفاده کنید و انار را از وسط به صورت عمودی برش دهید. لازم نیست برش شما کاملا دقیق باشد، اما سعی کنید دو نیمه مساوی شوند.
مرحله دوم: لبه‌های انار را با دست به سمت عقب برگردانید تا پوسته آن شکسته شود. انار برش داده شده را به سمت پایین (به سمت کاسه) در کف دستتان نگه دارید.

مرحله سوم: برای خارج کردن دانه‌های انار، با پشت یک قاشق چوبی محکم به پوسته‌ی آن ضربه بزنید. ضربه زدن را تا زمانی که همه دانه‌ها بیرون بیایند ادامه دهید (مراقب انگشتان خود باشید). برای اکثر انارها، سه یا چهار ضربه کافی است. اگر دانه‌ها گیر کردند، محکم‌تر بزنید یا از قاشق بزرگتر استفاده کنید.

نکته: اگر می‌خواهید دانه‌های انار را به صورت کامل و بدون آسیب جدا کنید، بهتر است از یک قاشق با دسته بلند استفاده کنید.

دانه کردن انار با استفاده از آب

دانه کردن انار با استفاده از آب یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌های دانه کردن انار است. این روش همچنین باعث حفظ کیفیت و تازگی دانه‌های انار می‌شود. برای استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول: ابتدا یک کاسه بزرگ را با آب سرد پر کنید. سرد بودن آب باعث می‌شود تا دانه‌های انار بهتر جدا شوند.
مرحله دوم: پوست انار را بشویید و با استفاده از یک چاقوی تیز به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. انار برش داده شده را در آب سر قرار دهید و مطمئن شوید که کاملاً زیر آب فرو بروند.

مرحله سوم: انار را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آب خیس کنید تا پوست انار و دانه‌ها نرم شوند. در این مرحله می‌توانید به راحتی پوست بیرونی انار را جدا کنید (مراقب باشید که به دانه‌های انار آسیب نرسانید). پس از جدا کردن پوست بیرونی، انار را زیر آب ببرید تا هر گونه پوست داخلی یا دانه اضافی از آن جدا شود.

مرحله چهارم: پس از جدا کردن دانه‌های انار، محتویات داخل کاسه را در یک صافی بریزید تا آب اضافی آن‌ها گرفته شود. سپس، دانه‌ها را به یک کاسه تمیز منتقل کنید و اجازه دهید به مدت پنج دقیقه قبل از خوردن خشک شوند.

دانه کردن انار با استفاده روش سنتی

دانه کردن انار به روش سنتی یکی از رایج‌ترین و قدیمی‌ترین روش‌های دانه کردن انار است. این روش کمی زمان‌بر بوده، اما ساده و آسان است و به ابزار خاصی نیاز ندارد. مراحل دانه کردن انار به روش سنتی به شرح زیر است.

مرحله اول: برای دانه کردن انار به روش سنتی، ابتدا تاج انار را ببرید. سپس، انار را از بالا به پایین و از کنار برش دهید. مراقب باشید که دانه‌های انار را هنگام برش زدن له نکنید.

مرحله دوم: پس از برش زدن، انار را با دست باز کنید. انار به شکل ستاره باز می‌شود و دانه‌های آن در قسمت مرکزی انار قرار می‌گیرند. هر قسمت از انار را به آرامی از قسمت مرکزی جدا کنید و دانه‌ها را از غشای سفید اطراف آن به آرامی و بدون له کردنشان جدا کنید.

انار، یکی از میوه‌های خوشمزه و پرطرفدار فصل پاییز است که در بسیاری از غذاها، سالاد‌ها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. برای استفاده از دانه‌های انار در این غذاها، ابتدا باید دانه‌های انار را از پوست اطراف و غشای سفید آن‌ها جدا کنیم. امیدوارم روش‌های پیشنهادی در این مقاله از مجله آشپزی اکالا را استفاده کنید و از نوش جان کردن دانه‌های این میوه پرخاصیت لذت ببرید.

منبع: مجله اکالا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا