اخبار روزفناوری و تکنولوژی

سهم AMD در بازار پردازنده بیشتر خواهد شد!

خرید فالوور از سایت اینبو

به گزارش سرگرمی روز، AMD اعلام کرده است که سهم بازار پردازنده‌های دسکتاپی‌اش در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۳ از ۱۳٫۹ درصد به ۱۹٫۲ درصد افزایش یافته است، یعنی ۵٫۳ درصد افزایش.

در بازار لپ‌تاپ، سهم تقریبی تیم قرمز ۱۹٫۵ درصد محسوب می‌شود که درمقایسه‌با ۱۵٫۷ درصد سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۲، بیشتر شده است. در مورد سرورها، AMD سهم ۲۳٫۴ درصدی به‌دست آورده که نسبت‌ به سهم ۱۷٫۵ درصدی‌اش در سه‌ماهه‌ی مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

گزارش، نشان می‌دهد که حضور قدرتمند AMD به پردازنده‌های EPYC و سری Ryzen 7000 مربوط می‌شود که هر دو در طول سال ۲۰۲۳ عرضه شده‌اند. تولید Ryzen 7000 برای AMD بسیار موفق بوده، زیرا نیازمند ارتقاء به سوکت AM5 و رم DDR5 است.

در مقایسه، CPU اینتل نسل ۱۳ و ۱۴ رپتور لیک هنوز هم مانند نسل ۱۲ آلدر لیک، از همان سوکت LGA 1700 بهره می‌برند و از رم DDR4 و DDR5 پشتیبانی می‌کنند، در نتیجه نیازی به مادربرد و رم جدید برای ارتقاء به آخرین پلتفرم ندارند.

بازار جهانی کامپیوتر، بعد از مدت‌ها دوباره روند صعودی خود را آغاز کرده و در چند ماه گذشته، افزایش قابل توجهی در فروش نشان داده است. انتظار حفظ این روند صعودی در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۳ نیز وجود دارد که خبر خوبی برای تولیدکنندگان تراشه مانند اینتل و AMD به‌حساب می‌آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا