اخبار روز

شرایط ثبت نام فوری وام مسکن جوانان در 1402

خرید فالوور از سایت اینبو

به گزارش سرگرمی روز، استفاده از مزایای حساب پس‌انداز مسکن جوانان حدقل پس از گذشت پنج سال تمام از تاریخ افتتاح حساب ممکن است.

برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم، افتتاح‌کنندگان حساب باید در شهر تهران ۶٫۵۶ برابر مبلغ واریزی ماهیانه در این جدول را پرداخت کنند. در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵٫۷۴ برابر مبلغ واریزی ماهیانه این جدول لازم است. در سایر مناطق مبلغ ۴٫۹۲ برابر مبلغ واریزی ماهیانه باید واریز شود. یعنی اگر سپرده‌گذار بخواهد در پایان سال پنجم از سقف تسهیلات در تهران که معادل ۱۶ میلیارد ریال است استفاده کند، باید مبالغ جدول را با ضریب ۶٫۵۶ برابر واریز کند که در سال اول سپرده‌گذاری تقریباً معادل ۵ میلیون و ۲۴۸ هزار تومان است.

حداکثر مدت بازپرداخت و نرخ سود تسهیلات بر اساس مصوب بانک در مقطع استفاده از تسهیلات تعیین می‌شود که در پاییز ۱۴۰۲ این رقم ۹ درصد است. مدت بازپرداخت حداکثر ۲۰ ساله است. البته در صورتی که متقاضی بخواهد بعد از ۵ سال از تسهیلات استفاده کند، به شرط قسط‌بندی حداکثر ۵ ساله، نرخ سود این تسهیلات ۶ درصد محاسبه می‌شود.

تسهیلات خرید مسکن جوانان بر اساس این مبالغ فقط به خانه‌هایی با حداکثر قدمت ۲۵ سال از تاریخ پروانه ساخت اولیه تعلق می‌گیرد. همچنین این تسهیلات حداکثر به میزان ۸۰ درصد ارزش واحد مسکونی با رعایت سقف تسهیلات تعلق یافته خواهد بود که ارزش آن را ارزیاب بانک تعیین می‌کند.

اگر متوسط مانده حساب پس‌انداز مسکن جوانان در هر سال کمتر از حداقل مبلغ تعیین‌شده توسط بانک شود، سقف تسهیلات قابل پرداخت در مقطع استفاده از تسهیلات کاهش خواهد یافت.

افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان

اگر پس از انقضای مدت زمان پانزده سال، سپرده‌گذاری تداوم پیدا کند و متوسط موجودی حساب با فرض انتخاب روش واریز ماهیانه در حداقل متوسط موجودی سال پانزدهم بماند، یا از متوسط موجودی بیشتر شود، سقف تسهیلات اعطایی برای سال‌های بعد نسبت به سقف تسهیلات سال پانزدهم هر سال ۴ درصد و حداکثر تا ۲۰ درصد در سال بیستم افزایش خواهد داشت.

برداشت از حساب پس‌انداز مسکن جوانان در هر مقطعی بلامانع است اما باید در صورتی انجام پذیرد که متوسط موجودی حساب از مبلغ تعیین‌شده توسط بانک در هر سال کمتر نشود.

دارندگان این حساب‌ها در صورت تمایل به استفاده از تسهیلات حساب خود قبل از پنج سال می‌توانند در چارچوب ضوابط و مقررات از مزایای حساب صندوق پس‌انداز مسکن یا صندوق پس‌انداز ساخت مسکن بهره‌مند شوند.

در صورت عدم استفاده از امتیاز حساب پس‌انداز مسکن جوانان، در هنگام فسخ سودی معادل نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی مطابق آخرین ضوابط مقررات بانکی پرداخت می‌شود.

انتقال حساب به بستگان نزدیک افتتاح‌کننده اولیه (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدربزرگ) بلامانع است.

ثبت نام برای وام مسکن جوانان

شما می‌توانید به‌صورت غیرحضوری از طریق سایت بانک مسکن، موبایل بانک و همراه بانک این حساب را افتتاح کنید. برای افتتاح حساب غیرحضوری مسکن جوانان ابتدا به سایت بانک مسکن مراجعه کنید.

سپس از طریق گزینه افتتاح حساب غیرحضوری وارد بخش مربوطه شوید. پس از تأیید گزینه درخواست افتتاح حساب جدید لازم است تا کد ملی، شماره موبایل و تاریخ تولدتان را وارد کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا