سبک زندگی

طرز تهیه روغن عنصل و نحوه صحیح درست کردن روغن عنصل در منزل

خرید فالوور از سایت اینبو

طرز تهیه روغن عنصل

طرز تهیه روغن عنصل ؛ نحوه صحیح درست کردن روغن عنصل در منزل همگی در سرگرمی روز و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

طرز تهیه روغن عنصل

جهت تهیه روغن پیاز عنصل، پیازهای تازه‌ی این گیاه را انتخاب کرده و سپس به خوبی شستشو دهید. پس از آن پیاز را به حلقه‌های بسیار نازک خرد کرده و درون روغن زیتون بجوشانید تا زمانیکه پیازها خشک شوند. روغن زیتون به عنوان روغن پایه استفاده می‌شود و عصاره‌ی پیاز را به خود جذب می‌کند.

آشنایی با دیگر خواص روغن عنصل

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص روغن عنصل آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با روغن عنصل

روغن پیاز عنصل از گیاهی علفی و چند ساله که جز خانواده ی آسپاراگسوساست بدست می آید. مصرف روغن پیاز عنصل در طب سنتی کاربرد فراوان دارد. از فواید روغن پیاز عنصل در درمان می توان به بهبود بیماری هایی مانند آسم و سرفه اشاره نمود. خواص روغن پیاز عنصل به دلیل ترکیبات مفید فراوان در این گیاه دارویی بوده و می توان از آن در درمان بسیاری از امراض استفاده نمود. این روغن در دسترس بوده و برای خرید روغن پیاز عنصل می توان به مراکز فروش مانند عطاری ها مراجعه نمود.

پیاز عنصل گیاهی علفی و چند ساله با طبعی گرم و خشک و از خانواده ی سنبل بوده و در سواحل شنی دریای مدیترانه رویش می کند.این گیاه با نام های مختلفی شناخته می شود مانند: پیاز ساقه ای، پیاز دریایی، نوار قرمزی و… . گل های این گیاه به رنگ سفید است و این گیاه بومی مناطق مدیترانه ای و جنوب اروپا، غرب آسیا و شمال آفریقا بوده و در کشورهای دیگری مانند: پرتغال، مراکش، الجزایر، یونان، سوریه و آسیای صغیر و بسیاری از کشور های دیگر نیز می روید. در این گیاه ترکیباتی وجود دارد که برای اهداف دارویی از لایه های داخلی گیاه استخراج می شود. این ترکیبات می توانند در درمان انواع بیماری های ریه مورد استفاده قرار بگیرند. این گیاه برای بهبود آسم، برونشیت مزمن و سرفه مفید می باشد.

خواص روغن عنصل برای مو

بی شک یکی از دلایل مهم در ریزش مو در آقایان و خانم ها تغذیه ی نادرست، کمبود ویتامین و املاح و همچنین کمبود ترکیبات مفید برای رشد موهاست. یکی از عناصر مفید برای رشد و تقویت و سلامت موها گوگرد است که کمبود آن یکی از دلایل تاثیر گذار در ریزش موهاست. از مزایا روغن پیاز عنصل و گیاهان دارویی که از خانواده ی پیاز، سیر، موسیر هستند دارا بودن مقادیر زیاد از این ماده می باشد. در طب سنتی از خواص روغن این گیاه برای بهبود انواع ریزش مو مانند ریزش موی سکه ای، ریزش مو ناگهانی قسمتی از سر، ریزش ناگهانی ریش یا ابرو و همچنین تقویت فولیکول های مو استفاده می‌شود. مصرف موضعی روغن پیاز عنصل برای ریزش مو سکه ای نیز مفید می باشد.ماساژ ریشه و ساقه موها با روغن عنصل پیاز مو را تحریک کرده و سبب رویش مو در ریش،سبیل و سر می شود .گوگرد موجود در این عصاره گیاهی باعث رشد مجدد موها حتی در نواحی که موی آن کاملا ریخته است می شود .

طرز تهیه روغن عنصل

جهت تهیه روغن پیاز عنصل، پیازهای تازه‌ی این گیاه را انتخاب کرده و سپس به خوبی شستشو دهید. پس از آن پیاز را به حلقه‌های بسیار نازک خرد کرده و درون روغن زیتون بجوشانید تا زمانیکه پیازها خشک شوند. روغن زیتون به عنوان روغن پایه استفاده می‌شود و عصاره‌ی پیاز را به خود جذب می‌کند.

روغن پیاز عنصل برای ریش

بسیاری از آقایان از کم پشت شدن و ریزش ریش‌های خود شکایت دارند و به دنبال راهکار موثر برای درمان این مشکل هستند.

خواص روغن پیاز عنصل برای ریش صورت اثبات شده است و بسیاری از افراد پس از یک دوره استفاده از روغن پیاز عنصل، شاهد رشد دوباره موهای ریش و توقف ریزش آن‌ها شده اند.

جهت درمان این مشکل، روغن پیاز عنصل را بر روی قسمت‌های کم پشت به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید و بگذارید روغن به مدت ۷ تا ۸ ساعت روی پوست شما بماند. پس از این مدت صورت خود را با یک شوینده ملایم و آب ولرم بشویید.

روغن عنصل و نعوظ

درمان اختلالات نعوظ : برای درمان اختلالات نعوظ آقایان و افزایش حجم باید هر شب روغن عنصل به کف هر دوپا مالیده شود. قابل توجه است که پا نباید تا صبح بر روی زمین قرار بگیرد. برای تقویت اثر بهتر است نیم ساعت قبل نزدیکی اندام تناسلی با روغن چرب شود.

نحوه استفاده روغن پیاز عنصل

مصرف موضعی روغن پیاز عنصل مفید می باشد.ماساژ ریشه و ساقه موها با روغن عنصل پیاز مو را تحریک کرده و سبب رویش مو در ریش،سبیل و سر می شود .گوگرد موجود در این عصاره گیاهی باعث رشد مجدد موها حتی در نواحی که موی آن کاملا ریخته است می شود .روغن پیاز عنصل را بر روی قسمت‌های کم پشت به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید و بگذارید روغن به مدت ۷ تا ۸ ساعت روی پوست شما بماند. پس از این مدت صورت خود را با یک شوینده ملایم و آب ولرم بشویید.

برای درمان ریزش مو و تقویت فولیکول ها روغن این گیاه به ریشه ی مو‌ ها مالیده شده و ۱۰ دقیقه ماساژ داده شود. این روغن برای تاثیر گذاری در رشد و تقویت مو باید به مدت تا ۸ ساعت بر روی موها باقی بماند. پس از طی این زمان می توان مو ها را با یک شامپو ملایم شست و شو داده و آبکشی نمود.

برای رفع این درد ها توسط این روغن، مقداری از آن را بر روی موضع مورد نظر مالیده و بخوبی ناحیه ی درد را ماساژ دهید و چند ساعت موضع را ببندید تا بهبودی حاصل شود. با خرید روغن پیاز عنصل اصل می توانید از خواص درمانی شگفت انگیز آن برخوردار شوید.

برای درمان سرمازدگی انگشتان دست و پا، می توان مقداری از این گیاه را همراه روغن زیتون جوشانده و استفاده نمود تا سرمازدگی برطرف گردد.

خواص روغن عنصل برای سرد مزاجی بانوان

برای مشکل سرد مزاجی بانوان و مشکلات خشکی واژن و نتیجتا مقاربت دردناک

یک ساعت قبل از نزدیکی به صورت موضعی ناحیه ی کلیتوریس چرب شود.

خواص روغن عنصل برای برونشیت

این گیاه به دلیل دارا بودن خواص درمانی در دسته ی گیاهان دارویی قرار داشته و در بسیاری از موارد درمان خوبی بر جای می گذارد. با مصرف این روغن غشای مخاطی در بیمارانی که دچار برونشیت شده اند تحریک شده و می تواند به بیماران برونشیتی کمک نماید. در مقایسه با داروها و ترکیبات شیمیایی، تجمع پیدا نمی کند و تاثیر گذاری آن سریع است.

خواص روغن عنصل برای سیاتیک و دردهای عصلانی

از خواص روغن پیاز عنصل داشتن خواص ضد التهابی بوده و با داشتن طبعی گرم درد سیاتیک را تسکین می دهد. همچنین از دیگر فواید آن می توان به بهبود درد‌ های عضلانی و مفاصل و انواع کوفتگی اشاره نمود.

خواص روغن عنصل برای نقرس

با افزایش میزان اسید اوریک در خون، کریستال‌هایی در قسمت‌های مفصلی اندام یا بافت‌های همبند شکل گرفته و کم کم رسوب می کنند. رسوب این کریستال ها موجب ایجاد درد شدید، التهاب و تورم در یک یا چند مفصل خواهد شد. استفاده از این روغن مشکلات گفته شده را بهبود می بخشد. استفاده از خواص روغن پیاز عنصل برای تسکین و بهبود درد و التهاب مفصلی ناشی از نقرس در طب سنتی نیز توصیه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا