سبک زندگی

فواید روغن شترمرغ برای ابرو

خرید فالوور از سایت اینبو

فواید روغن شترمرغ برای ابرو

فواید روغن شترمرغ برای ابرو ؛ درمان ریزش ابرو با روغن شترمرغ همگی در سرگرمی روز و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

فواید روغن شترمرغ برای ابرو

از ویژگی های مهمی که روغن شترمرغ دارا می باشد، آن است که بسیار نرم کننده و مرطوب کننده است و توان آن را دارد که به جوان سازی پوست بپردازد. این میزان از جوان سازی به حدی است که حتی چین و چروک های صورت را هم کاهش می دهد و سبب کم شدن عمق و طول خط های ریز بر روی پوست می گردد. همچنین این ماده، یک روغن بسیار پر چرب و نافذ است. همچنین افراد بسیار کمی هستند که به این ماده حساسیت پیدا می کنند.

به دلیل وجود همین خواص است که به افراد توصیه می شود از این ماده برای پر پشت شدن ابرو هایشان بهره بگیرند. این روغن به سبب داشتن خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی، در زیبا شدن ابرو های شما و حالت گیری زیبای آن، اثرات بسیار مثبتی خواهد گذاشت. تاکنون اشخاص بسیار زیادی از این روغن برای پرپشتی و زیبایی ابروهایشان استفاده می کنند. اگر شما از میزان پر پشتی ابرو هایتان رضایت خاطر ندارید، می توانید برای بهتر شدن شرایطتان از این روغن استفاده کنید. مرطوب کنندگی نیز جزو اصلی ترین خواص روغن شترمرغ می باشد.

آشنایی با دیگر خواص روغن شترمرغ

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص روغن شترمرغ آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با روغن شترمرغ

روغن شترمرغ یکی از شگفت‌انگیزترین روغن‌های دنیا است که به علت ریز مولکول بودن تقریباً شبیه اسیدهای چرب در پوست انسان است و همچنین به جهت دمای ذوب پایین با سرعت فوق‌العاده‌ای بدون چربی دادن به پوست، جذب بدن می‌شود و منافذ پوست را مسدود نمی‌کند. لازم به ذکر است روغن شترمرغ غنی از اکسیژن است و به همین علت است که در محل مورداستفاده و یا صدمه‌دیده باعث افزایش گردش جریان خون می‌شود. خواص روغن شترمرغ به علت دارا بودن اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ و ۶ و ۹ که موردنیاز بدن انسان است که بدن قادر به ساختن این اسیدهای چرب ضروری نیست و باید روزانه از بیرون بدن تأمین شود. این اسیدهای چرب برای تقسیم، بهبود و رشد سلولی پوست لازم است. همچنین تنها روغن ریز مولکولی است که هم در تسکین و مدیریت درد و هم در امدادرسانی و بازسازی پوست مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ایرانیان و رومی های باستان از روغن شتر مرغ به دو منظور زیبایی و دارویی در درمان زخم، سوختگی استفاده می کردند.

روغن شترمرغ از حدود ۳۰۰۰ هزار سال پیش توسط مصریان، رومیان و آفریقایی ها مورد استفاده قرار می گرفته و بیشتر کاربرد آرایشی داشته است. به طوری که راز جذابیت و زیبایی کلئوپاترا ملکه مصر را در استفاده مداوم از روغن شترمرغ دانسته اند.

این روغن از لایه های پوست شترمرغ گرفته می شود و بیشتر جنبه آرایشی دارد و کاربرد آن بیشتر به صورت موضعی و بر روی پوست می باشد اما به صورت خوراکی نیز می توان از آن استفاده نمود.

مطالعات و تحقیقات بر روی روغن شتر مرغ اثبات کرده است که این روغن جهت کاهش التهاب، درد، التیام بازسازی پوست بسیار مفید است. روغن شتر مرغ به علت دارا بودن اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ و ۶ و ۹ که مورد نیاز بدن انسان است و بدن قادر به ساختن این اسید های چرب ضروری نیست و باید روزانه از بیرون بدن تامین شود. این اسید های چرب برای تقسیم ،بهبود و رشد سلولی پوست لازم است.

روغن شترمرغ یکی از شگفت انگیز ترین روغن های جهان است که به علت ریز مولکول بودن تقریبا شبیه اسیدهای چرب در پوست انسان است و نیز به جهت دمای ذوب پایین با سرعت فوق العاده ای بدون چربی دادن به پوست، جذب بدن می شود و منافذ پوست را مسدود نمی کند. لازم به ذکر است روغن شتر مرغ غنی از اکسیژن است و به همین علت است که در محل مورد استفاده و یا صدمه دیده باعث افزایش گردش جریان خون می شود.

در حقیقت روغن شتر مرغ رازی از رازهای آفرینش است چرا که تنها روغن ریزمولکولی است که هم در تسکین و مدیریت درد و هم در امداد رسانی و بازسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. اثر بخشی روغن شتر مرغ بستگی به عوامل متعدد از جمله سن، وزن و نیاز بیمار دارد.

خواص روغن شترمرغ برای واژن

روغن طبیعی شترمرغ دردهای استخوانی و مفاصل را کم ‌می کند. یعنی با مالیدن این روغن در ناحیه دردناک بدن، به طور عجیبی درد کاهش می‌یابد. از دیگر مصارف روغن شتر مرغ، کمک به زیبایی پوست و مو و سفت شدن پوست است، اگر پوست دست و صورت با روغن شترمرغ خوب ماساژ داده شود، خشکی آن از بین می رود. از طرف دیگر این روغن موجب رفع خشکی شده و موجب درخشش پوست و مو می‌شود.

اما یک کاربرد مهم دیگر، در مورد مصرف روغن شترمرغ که کمتر شنیده اید، کمک به رفع خشکی در واژن است. از آنجا که پوست نواحی واژن بسیار حساس است، استفاده از هر ماده ای در این ناحیه از بدن ممکن نیست.

از آنجا که با مصرف مواد غیر طبیعی برای موزدایی با استفاده از تیغ یا کرم موبر و شستن با شوینده های غیر تخصصی، استفاده می شود، معمولاً این ناحیه از بدن خشک و تیره شده و برای رفع این مشکل می توانید از روغن شترمرغ برای ناحیه تناسلی و واژن استفاده کنید‌.

این روغن گزینه ای طبیعی و بی خطر بوده‌ و یک آبرسان طبیعی برای پوست محسوب می شود. همینطور خشکی و سیاهی بدن را بر طرف می‌ کند و موجب ضدعفونی واژن می شود.

از خواص دیگر روغن شترمرغ برای اندام تناسلی و واژن، افزایش دادن میل جنسی بانوان است و در رفع سرد مزاجی موثر است.

خواص روغن شترمرغ برای ابرو

از ویژگی های مهمی که روغن شترمرغ دارا می باشد، آن است که بسیار نرم کننده و مرطوب کننده است و توان آن را دارد که به جوان سازی پوست بپردازد. این میزان از جوان سازی به حدی است که حتی چین و چروک های صورت را هم کاهش می دهد و سبب کم شدن عمق و طول خط های ریز بر روی پوست می گردد. همچنین این ماده، یک روغن بسیار پر چرب و نافذ است. همچنین افراد بسیار کمی هستند که به این ماده حساسیت پیدا می کنند.

به دلیل وجود همین خواص است که به افراد توصیه می شود از این ماده برای پر پشت شدن ابرو هایشان بهره بگیرند. این روغن به سبب داشتن خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی، در زیبا شدن ابرو های شما و حالت گیری زیبای آن، اثرات بسیار مثبتی خواهد گذاشت. تاکنون اشخاص بسیار زیادی از این روغن برای پرپشتی و زیبایی ابروهایشان استفاده می کنند. اگر شما از میزان پر پشتی ابرو هایتان رضایت خاطر ندارید، می توانید برای بهتر شدن شرایطتان از این روغن استفاده کنید. مرطوب کنندگی نیز جزو اصلی ترین خواص روغن شترمرغ می باشد.

خواص روغن شترمرغ برای مو

استفاده از روغن شترمرغ در درمان ریزش مو به طور قابل توجهی ثابت شده است. این روغن با افزایش گردش خون در پوست سر باعث تحریک فولیکول های مو شده و در نتیجه باعث رشد مجدد مو می شود. علاوه بر این، وجود بسیاری از مواد معدنی و ویتامین ها به تقویت رشد مو کمک می کند. این روغن حاوی بسیاری از اسیدهای چرب است که به ریشه مو نفوذ کرده و به تغذیه آن ها کمک می کند. همچنین، این اسیدهای چرب به عنوان مرطوب کننده های طبیعی، خشکی مو را درمان کرده و ظاهری زیبا و درخشان به موها می دهد. علاوه بر تقویت رشد مو، این روغن به درمان شوره سر، عفونت های قارچی و تاخیر در سفید شدن مو نیز کمک می کند. از طرفی سبب تقویت و رشد در مژه و ابروها می شود.

کمی روغن شترمرغ را با سر انگشتان خود مالش دهید تا از حالت جامد خارج شود. سپس، آن را بر روی موهای خشک خود مالش دهید و بعد از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه، آن را بشویید. این روش را یک بار در هفته تکرار کنید.

مخلوط روغن جوجوبا و روغن شترمرغ یکی از بهترین روش ها برای موهای آسیب دیده و مجعد است. برای این کار، مقادیر مساوی از روغن شترمرغ و روغن جوجوبا را با هم مخلوط کنید. قبل از مصرف کمی آن را به طور غیر مستقیم حرارت داده تا کاملا مایع شود. حال کمی از این ترکیب را بر روی موهای مرطوب خود مالیده و شانه کنید. سپس آن را با آب و شامپو بشویید. می توانید برای داشتن موهای نرم و زیبا، این روش را دو بار در هفته تکرار نمایید.

روغن شترمرغ یک ماده کاملا طبیعی است که بدون بو می باشد و به دلیل ارگانیک بودن هیچ التهابی را در پوست سر ایجاد نمی کند. البته برای اطمینان بیشتر جهت استفاده روغن شترمرغ برای موخوره بهتر است قبل از مصرف آن را در قسمتی از بدن امتحان کنید، سپس روغن را به پوست سر بمالید.

این روغن حیوانی حالتی کرمی دارد و به دلیل شکل ریز مولکولی که در بر گرفته است در کمترین زمان به طور کامل جذب پوست می شود. روغن شترمرغ با داشتن اسیدهای ضروری مورد نیاز پیاز و ساقه مو این قابلیت را دارد تا در کوتاهترین زمان کمبود چربی در رشد مو را به آسانی تامین کند و بدون حضور هیچ ماده شیمیایی موخوره را برطرف سازد. البته توجه داشته باشید زمانی روغن شترمرغ برای موخوره می تواند نقش موثری را ایفا کند که خود روغن به روش صحیحی تهیه شده باشد و عاری از هرگونه باکتری باشد. در غیر این صورت نتیجه عکسی را برای مو خواهد داشت.

خواص روغن شترمرغ برای مردان و زود انزالی

روغن شترمرغ به عنوان بهترین محرک جنسی طبیعی استفاده می شود. این روغن تعداد اسپرم در مردان را افزایش داده و با بهبود گردش خون در آلت تناسلی، به درمان اختلالات نعوظ از جمله انزال زودرس، کمک می کند. همچنین، سبب افزایش ترشحات در زنان شده، در نتیجه برای درمان مشکل خشکی واژن (مهبل) بسیار موثر است و به فعال شدن میل جنسی در زنان کمک می کند.

نکته: روغن شترمرغ عوارض جانبی ندارد، اما ممکن است در برخی افراد سبب بروز آلرژی های پوستی شود. لذا، قبل از مصرف مقداری از آن را بر روی ناحیه کوچکی از پوست خود، آزمایش کرده و در صورت بروز نشانه هایی چون التهاب، قرمزی و خارش پوست از مصرف آن اجتناب کنید.

در مورد فواید روغن شترمرغ برای بیضه هم فوایدی ذکر می شود ولی ما از لحاظ علمی مطلبی نیافتیم.

برای افزایش ساز می توانید روغن شترمرغ را به صورت موضعی بر روی اندام مردانه بمالید.

خواص روغن شترمرغ برای استخوان

روغن شترمرغ در واقع به عنوان یک محصول طبیعی به: بهبود زخم ها، درمان خشکی پوست و کاهش ریزش موها کمک می کند.

ویژگی های روغن شترمرغ و تاثیر زیاد آن روی منافذ پوست باعث می شود تا منافذ پوست مسدود نگردد. این روغن به عنوان یک مسکن برای درد بوده و کمک می کند تا بیمار بتواند توانایی حرکت کردن را پیدا و همه فعالیت های خود را بطور معمول بطور خیلی طبیعی انجام دهد. در نتیجه یک راه حل جادویی در حل مشکلات آرترالژی است.

روغن طبیعی بدست آمده از شتر مرغ برای تحریک و رشد سلول های پوست، ایجاد تراکم در پوست بسیار موثر است. همچنین برای سرعت رشد سلول های مو، تقویت ناخن ها و درمان آفتاب سوختگی نیز بسیار موثر است.

توجه به این نکته بسیار دارای اهمیت است که‌ این روغن، برای درمان استخوان ها استفاده می شود، نتایج مثبت سریع بدست می آید و باید برای این دو مورد آسیب ایجاد شده تفاوت هم قائل شده، اگر مشکل شما آسیب ورزشی باشد، درد ایجاد شده در مدت کوتاهی ناپدید می شود، اما در موارد مزمن مانند آرتریت می تواند تا هفته ها طول بکشد تا درد آن ناپدید شود.

خواص روغن شترمرغ برای کف پا

برای ترک های پاشنه و کف پا روزی دو بار (به خصوص یک مرتبه قبل از خواب ) روغن شترمرغ به خوبی مالش داده شود. حد اکثر در طی سه روز اثرات آن مشهود خواهد بود.

خواص روغن شترمرغ برای مژه

این روغن دارای خاصیت ضد التهابی است. همچنین بسیاری روغن شترمرغ را مرطوب کننده ای با خواص درمانی می دانند. اسید های چرب موجود در این روغن سرعت رشد مژه ها را افزایش می دهد.

خواص روغن شترمرغ در بارداری و شیردهی

زنان باردار یا شیرده باید قبل از استفاده از روغن شترمرغ با پزشک خود صحبت کنند. مشورت با پزشک در مورد کاربردهای و عواقبب احتمالی روغن شترمرغ و این که آیا این روغن بر بارداری تأثیر می گذارد یا نه، بسیار مهم است.

خواص روغن شترمرغ در ناف

بعضی از افراد به روشهای گوناگون از حیوانی نظیر شترمرغ روغنی را تهیه میکنند که این روغن شترمرغ در ناحیه ی ناف تاثیراتی نظیر لاغری برای افراد که چاق شده اند و ااعتماد به نفس خود را از دست داده اند دارد نه تنها برای لاغری از ان در ان ناحیه استفاده می شود بلکه باعث بهبود پوست ان ناحیه در هنگام لاغری تاثیراتی دارد ک احتیاج به عمل جراحی در این باره نیست.

تشخیص روغن شترمرغ اصل

در دمای معمولی اتاق (حدود ۲۵ درجه) این روغن باید کاملاً به‌صورت مایع قرار بگیرد و در آن هیچ نوع ماده‌ی جامدی موجود نباشد.
روغن شترمرغی که اصل باشد در هوای سرد به‌صورت جامد و سفیدرنگ است و در دمای معمولی به رنگ زرد و طلایی دیده می‌شود.
روغن شترمرغ بسیار ریزدانه خواهد بود و به علت حالت رونده داشتن آن در اثر گرمای محیط ممکن است، این ریزدانه‌ها سرریز کند.
روغن شترمرغ قدرت جذب خیلی سریعی دارد و در مدت ۵ تا ۷ دقیقه جذب پوست شده و بر روی پوست هیچ‌گونه حالت چربی باقی نمی‌ماند و بعدازاین مدت به شستشو با مواد شوینده نیازی ندارد و به‌راحتی پاک می‌شود.

روغن شترمرغ اصل بوی مخصوص به خود را دارد که از دیگر روغن‌های گیاهی آن را متمایز می‌کند که از این طریق می‌توان خوب و مرغوب بودن آن را تشخیص داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا