اخبار روزفناوری و تکنولوژی

مایکروسافت بی‌سروصدا فروشگاه اپلیکیشن ویندوز 10 موبایل راتعطیل کرد

خرید فالوور از سایت اینبو

فتوشاپ ARM

برخی کاربران گزارش داده‌اند که صفحه هوم فروشگاه اپلیکیشن ویندوز 10 موبایل، دیگر در دسترس نیست و صفحات دانلود و آپدیت اپلیکیشن‌ها به درستی باز نمی‌شوند. علاوه بر این، صفحه توضیحات اپلیکیشن دارای مشکلاتی هستند. این اتفاق به دنبال تصمیم مایکروسافت در اواخر سال 2019 برای پایان دادن به پشتیبانی از همه دستگاه‌های ویندوز 10 موبایل می‌افتد، اقدامی که شبیه به تعطیل شدن فروشگاه ویندوز فون 8.1 در همان زمان بود.

البته با وجود پایان یافتن پشتیبانی از دستگاه‌ها، فروشگاه اپلیکیشن مایکروسافت استور همچان برای مدتی فعال باقی ماند. مایکروسافت به کاربران اطمینان داده بود که با وجود عدم عرضه آپدیت‌ها برای سیستم‌عامل ویندوز فون، فروشگاه اپلیکیشن به کار خود ادامه خواهد داد و پشتیبانی از اپلیکیشن‌ها را به توسعه‌دهندگان و سازندگان واگذار می‌کند.

یکی از قابلیت‌های مهم ویندوز 10 موبایل، پشتیبانی از سایدلودینگ است که به کاربران اجازه می‌داد تا اپلیکیشن‌ها را خارج از فروشگاه مایکروسافت نصب کنند. البته برخی کاربران گزارش داده‌اند که فروشگاه اپلیکیشن ویندوز 10 موبایل با نصب آخرین به‌روزرسانی آفلاین، عملکرد عادی خود را از سر می‌گیرد که می‌تواند یک راهکار بالقوه برای دسترسی به خدمات فروشگاه باشد.

مایکروسافت تمرکز خود را از پلتفرم‌های تلفن همراه به سمت هوش مصنوعی و پی‌سی تغییر داده است. طبق شایعات، این شرکت به‌طور جدی روی توسعه ویندوز 12 کار می‌کند. اخیرا ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت اعتراف کرده بود که توقف ویندوزفون یک اشتباه محض بود.

با وجود اینکه بازار پی‌سی یک بازار پرسود برای مایکروسافت است، اما بازار گوشی‌های هوشمند همچنان در حال گسترش است، به‌ویژه با ظهور محصولات جدیدی مانند گوشی‌های تاشو. هرچند بسیاری از شرکت‌ها خیلی دیر وارد بازار گوشی‌های هوشمند شدند، اما با تلاش و پشتکار توانستند به موفقیت دست یابند. در مقابل، مایکروسافت این فرصت را از دست داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا