اخبار روز

مبارزه با ساخت و ساز غیر قانونی در روستای کن

بخشدار کن از برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در محدوده “کن” با همکاری شهرداری‌های مناطق ۵ و ۲۲ خبر داد.

به گزارش سرگرمی روز به نقل از تسنیم، مرتضی محمدنژاد در حاشیه برگزاری نمایشگاه روستای کشار علیا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف معرفی روستای کشار علیا برگزار شده است که طی آن محصولات باغی، خانگی، محلی و همچنین صنایع دستی که توسط روستاییان این روستا تهیه شده است، عرضه می‌شود.

وی افزود: در این نمایشگاه که به صورت یک روز برگزار شده است 20 غرفه برپا شده و محصولات این محدوده شامل توت، گردو، سیب‌های ارگانیک و فرآورده‌های این محصولات عرضه می‌شود. همچنین در بخشی از این نمایشگاه بانوان این روستا از مواد بازیافتی ساک‌هایی تهیه کردند که در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

بخشدار کن در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر ظرفیت‌های محدوده بخش کن گفت: به زودی در اوایل آذرماه نمایشگاه خرمالو و پس از آن نمایشگاه گل و گیاه در این بخش برگزار می‌شود و قطعا روند اجرای جشنواره‌ها تداوم پیدا می‌کند. این اقدام با هدف معرفی روستایی بخش کن و محصولات آنها برگزار می‌شود تا بخش کن به قطب گردشگری شمال غرب تهران تبدیل شود.

محمدنژاد در پاسخ به سؤالی در خصوص مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در بخش کن اظهار کرد: بخشداری کن نظارت بر بافت‌های داخلی طرح مصوب روستایی را برعهده دارد که نظارت بر ساخت‌وسازها در این بافت به صورت جدی پیگیری می‌شود؛ به شکلی که جوازهای صادره توسط دهیار از سوی بخشداری کن استعلام می‌شود اما خارج از بافت، ساخت‌وسازها ممنوع است و نگاه دولت و همچنین شهرداری منطقه 5 و 22 که در حقیقت همسایگی این محدوده هستند حفظ باغات است؛ چرا که این باغات در حقیقت از سرمایه‌های شهر تهران و پایتخت محسوب می‌شوند.

وی تاکید کرد: بی‌تردید با متخلفین که دست به ساخت‌وسازهای غیرمجاز می‌زنند برخورد قانونی صورت می‌گیرد. در راستای برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز با شهرداری‌های مناطق 5 و 22 در هماهنگی و تعامل کامل هستیم و آنها خارج از محدوده بافت را با استفاده از خودروهای حریم باند تحت نظارت قرار داده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا