اخبار روز

مسابقه درگ هیجان‌انگیز هوندا سیویک تایپ R و آکورا اینتگراتایپ S

دو خودروی اسپرت و هم‌خانواده هوندا سیویک تایپ R و آکورا اینتگرا تایپ S در مسابقه درگ هیجان‌انگیزی شرکت کرده‌اند.

آکورا اینتگرا تایپ S و هوندا سیویک تایپ R شباهت‌های زیادی دارند. اگرچه برگه مشخصات فنی هر دو خودرو دقیقاً عین هم نیست اما تفاوت‌ها را به راحتی می‌توان نادیده گرفت؛ بنابراین جای تعجبی ندارد که دو خودرو در یک مسابقه درگ U شکل رقابت فشرده‌ای دارند اما این به معنی عدم وجود برنده نهایی در این مسابقه نیست. دو خودروی موردبحث در مسابقات درگ مجله ادموندز حضور یافته‌اند. در این مسابقه سیویک تایپ R و اینتگرا تایپ S باید پس از طی مسافت ۴۰۰ متر دور زده و دوباره به نقطه اول بازگردند. در این مسابقه فاکتورهای شتاب گیری، ترمز و عبور از پیچ محک می‌خورد و بنابراین بستر تست مناسبی برای خودروهای پرفورمنس محسوب می‌شود. همچنین مسابقه درگ U شکل ادموندز نشان دهنده نقطه قوت و ضعف هر خودروست.

اگرچه آکورا اینتگرا تایپ S حدود ۱۴۵۵ کیلوگرم وزن دارد اما در مقایسه با وزن ۱۴۴۳ کیلوگرمی هوندا سیویک تایپ R اندکی سنگین‌تر جلوه می‌کند. البته باید دانست محصول اسپرت آکورا ۵ اسب بخار قوی‌تر است و این به معنی پرفورمنس بهتر در خط مستقیم خواهد بود؛ اما زمانی که اینتگرا به پیچ می‌رسد برتری‌اش رنگ می‌بازد. سیویک تایپ R که از لاستیک‌های چسبنده‌تر و وزن کمتر سود می‌برد در زمان عبور از پیچ برتری را به دست می‌آورد.

مجریان این مسابقه همچنین می‌گویند صندلی‌های هوندا حمایت بیشتری از بدن به عمل می‌آورند و بنابراین تحمل شتاب جانبی ۱.۲۵ برای آن‌ها راحت‌تر بوده است. شتاب جانبی آکورا در این تست به ۱.۱۳ جی رسیده است. با رد کردن پیچ مسابقه و بازگشت به مسیر مستقیم، هر دو خودرو رقابت فشرده‌ای دارند اما در نهایت این قدرت بیشتر است که برتری را به ارمغان می‌آورد و آکورا تایپ S خودروی سریع‌تر مسابقه لقب می‌گیرد. نظر شما درباره این مسابقه جذاب و فشرده چیست؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا