دانستنی ها

مسافران پولدار تایتانیک در نخستین شب سفر خود چه غذایی خوردند؟

خرید فالوور از سایت اینبو

به گزارش سرگرمی روز، کارت منوی تایتانیکی که در حراجی 11 نوامبر به فروش خواهد رسید، تصویری از انتخاب‌های شام مسافران درجه یک تایتانیک را نشان می‌دهد.

این کارت منو که همراه با کشتی غرق شده بود، مربوط به شام شب نخست مسافران یعنی ۱۱ آوریل ۱۹۱۲ است.

این منو برای پیش‌غذا شامل گزینه‌هایی چون صدف و سوپ مارچوبه است. مسافران برای غذای اصلی انتخاب‌هایی چون ماهی سالمون هلندی، فیله گوشت گاو با سوس ویکتوریا، کبوتر با سس گدار، استیک راسته گاو، رول بره و اردک در اختیار داشتند. برای دسر هم می‌توانستند از میان تارت زردآلو، پودینگ ویکتوریا و بستنی فرانسوی انتخاب کنند.

1

این منوی منحصر بفرد ۱۱ در ۱۶ سانتیمتری تنها نمونه موجود است و قرار است در حراجی اشیای بجا مانده از کشتی تایتانیک در خانه حراج «هنری آلدریج و پسر» در شهر دوایزز بریتانیا به فروش برسد. قیمت آن بین ۶۰ تا ۷۰ هزار پوند (حدود ۸۰ هزار یورو) تخمین زده شده است.

کشتی تایتانیک با ۲۲۲۳ مسافر و خدمه در ساعات آغازین روز ۱۵ آوریل سال ۱۹۱۲ غرق شد و تنها ۷۰۶ نفر از این سانحه جان سالم به در بردند.

1

از دیگر اجناس موجود در این حراج می‌توان به ساعت جیبی سینای کانتور، مهاجر روسی که در قسمت درجه دو قصد سفر به آمریکا داشت و یک پتوی چهارخانه که یکی از بازماندگان در قایق نجات به وسیله آن خود را گرم نگه داشته بود اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا