سبک زندگی

مضرات آلوئه ورا خوراکی

خرید فالوور از سایت اینبو

مضرات آلوئه ورا خوراکی

مضرات آلوئه ورا خوراکی ؛ همه چیز درباره مضرات مصرف آلوئه ورا خوراکی همگی در سرگرمی روز و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواص مواد غذایی سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

همانطور که می دانید قرآن کریم از بهشت با نام جنت نام برده است و معنی جنت باغی است که درختان میوه فراوان دارد.همچنین در این کتاب آسمانی از میوه های زیادی نام برده شده است.

امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

از مهمترین میوه هایی که در قرآن از آنها نام برده شده است می توانیم به انجیر و زیتون اشاره کنیم که به تازگی یک گروه تحقیقات ژاپنی پی به خواص فوق العاده مصرف یک عدد انجیر و هفت عدد زیتون شده است.

پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

مضرات آلوئه ورا خوراکی

شربت بی رنگ و تصفیه شده الوئه ورا اکثرا بدون هیچ عوارض جانبی استفاده میکنند اما باید بدانند که آنتراکینون موجود در الوئه ورا یک ملین کننده بسیار قوی است که حرکات روده ها را زیاد کرده و حرکات دودی شکل روده را افزایش می دهد که ممکن است موجب سرطان روده شود.

شربت الوئه ورا موجب کاهش قند خون می شود در نتیجه افراد مبتلا به دیابت نباید بدون دستور پزشک مصرف کنند چون اثر داروهای دیابت را تقویت می کند.

مصرف این شربت در دوران بارداری ممنوع است چون موجب سقط جنین می شود.

خوردن ژل آلوئه ورا باعث ایجاد یبوست می شود.

خوردن ژل آلوئه ورا برای بیماران قلبی مضر است.

اگر در دوران شیردهی از ژل آلوئه ورا استفاده کنید باعث اسهال نوزاد می شود.

سایر عوارض جانبی ژل آلوئه‌ورا شامل خارش یا احساس سوزش در زمانی است که جذب پوست می‌شود. همچنین اگر پوست شما به ژل حساس باشد ممکن است باعث ایجاد بثورات پوستی شود.

استفاده از ژل آلوئه‌ورا روی پوستی که دارای عفونت، بثورات یا زخم ناشی از عفونت است، می‌تواند آن را بدتر کند، زیرا روند بهبودی را مختل می‌کند.

آشنایی با دیگر خواص آلوئه ورا در طب سنتی

برای اینکه شما سروران گرامی با دیگر خواص آلوئه ورا آشنا شوید این بخش را برای شما تهیه نموده ایم.

آشنایی با خواص آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از گونه‌های سرده‌ی آلوئه (سگل‌ها) است. آلوئه ورا جزو گیاهان پایا، خشکی‌زی و آب‌دار محسوب می‌شود.

برگ‌های آلوئه ورا شکل مثلثی، رنگ سبز، حالت آب‌دار و لبه‌های دندانه‌دار دارند.

به نظر می‌رسد خاستگاه آلوئه ورا کشور سودان باشد. بعدها پای آلوئه ورا به منطقه‌ی مدیترانه، نقاط گرم‌سیری و قاره‌های آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکا باز شد

در مـازنـدران بـه گـیـاه صـبـر انجیر بغدادى مى گویند. درگویش اصفهانى به صبر، چدروا مى گویند.

صباده ، صبره ، آلوئه ، آلوئس و ازوا از اسامى دیگر صبر زرد است. صـبـر زرد در زبان عربى :

الوه ، الصبر و صباره. در زبان لاتین : Aloe vera. در زبـان انـگـلیـسـى بـه aloe.

در زبـان آلمـانـى بـه aloe. در زبـان فرانسه به officinale aloes شهرت دارد.

اکثر ما در مورد خواص آلوورا برای پوست از جمله درمان آفتاب سوختگی و بهبود زخم چیزهایی شنیده‌ایم.

اما فواید آلوورا بسیار بیشتر از این است. گیاه «آلوورا» (Aloe Vera)، که با نام‌های «آلوئه ورا» و «صبر زرد» هم از آن یاد می‌شود،

از زمان‌های بسیار گذشته در مصر باستان، به عنوان یک داروی گیاهی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

این گیاه جزو گیاهان بومی آفریقای شمالی، جنوب اروپا و جزایر قناری است اما امروزه در تمام مناطقی که آب‌وهوای استوایی دارند رشد می‌کند.

از آرام کردن سوزش معده تا کاهش سرعت گسترش سلول‌های سرطان سینه، محققین در حال کشف خاصیت آلوورا در زمینه‌های جدید مختلفی هستند.

آلوئه ورا نیز به عنوان آلوئه ورا پزشکی شناخته می شود، در حالی که نام های رایج آن کریستال بیابان، گیاه سوختگی و بزاق فیل است ،

متعلق به خانواده گیاهان مکمل در جنس “آلوئه” است. اعتقاد بر این است که این گیاه در سودان و برای بیش از ۶۰۰۰ سال استفاده شده است.

فواید و خواص عالی این گیاه توسط بسیاری از تمدن ها، از جمله مصری ها، اسپانیاییها،

ایرانیان، یونانیها، ایتالیایی ها، آفریقایی ها، ژاپنی ها و سرخپوستان شناخته شده است.

این گیاه در آب و هوای گرم و خشک روییده و در هند، آفریقا و دیگر مناطق کشت آن به شدت در حال گسترش است.

گیاه آلوئه ورا اغلب یک گیاه آبدار بدون ریشه یا گاهی اوقات ریشه کوتاه است

که در ارتفاع ۶۰-۱۰۰ سانتی متر (۲۴ تا ۳۹ اینچ) رشد می کند و برگهایی بلند دارد برگ این گیاه ضخیم و گوشتی است

و رنگ آن از سبز تا سبزآبی متفاوت است.برخی از ارقام این گیاه دارای قسمتهای سفید در قسمتهای سطحی اطراف ساقه هستند.

حاشیه برگها دندانه دندانه است و در تابستان نیز تاب می آورد. این گیاه می تواند به راحتی در داخل و خارج از منزل رشد کند.

آلوئه ورا برای مو

ژل آلوئه ورا همان طور که مو و پوست سر را مرطوب می کند، باعث نرمی و لطافت آن می شود.

استفاده منظم از ژل آلوئه ورا درخشندگی و شادابی مو را باز می گرداند.

همچنین کثیفی ها سلول های مرده پوست را از بین می برد و متعادل کردن چربی از روغنی شدن

بیش ازحد مو جلو گیری میکند.آلوورا با افزایش گردش خون در پوست سر به رشد موی جدید کمک می کند،

همچنین حاوی ویتامین و مواد معدنی مهم و آنزیم های پروتئولیتیک است که سلول های مرده پوست سر را ترمیم می کند.

همچنین ژل آلوئه ورا خواص شاداب کننده و نرم کنندگی طبیعی دارد

و به پروتئین اصلی مو (کراتین ) از نظر آرایش شیمیایی بسیار شبیه است

و میتواند به بهبود رشد مو و الاستیسیته بیشتر آن کمک کند

و با بهبود گردش خون در پوست سر بعد از شکست زندگی و خشکی موها جلوگیری می کند.

شوره سر اغلب به دلیل خشکی پوست، عفونت های قارچی و پوست تحریک شده یا روغنی بیش از حد اتفاق می افتد.

ژل آلوئه ورا به تمام این شرایط کمک می کند، همچنین دارای خواص ضد باکتری

و ضد التهابی است که به هیدراته شدن و متعادل کردن چربی پوست سر کمک میکند.

آلوئه ورا درمانی طبیعی برای خارش پوست سر و خشکی موهاست.

آلوئه ورا با داشتن مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی به سلامت و تقویت موهای سر کمک می‌کند.

آلوئه ورا به خاطر خواص ضدباکتری و ضدقارچی در کاهش شوره‌ی سر نیز مؤثر است.

همچنین آنزیم‌های موجود در ژل آلوئه ورا با زدودن سلول‌های مرده‌ی موجود پوست سر،

به رویش مجدد مو توسط فولیکول‌ها کمک می‌کند.آلوئه ورا از خارش ناشی از شوره

و خشکی پوست سر جلوگیری می‌کند. مصرف بیش از حد شامپوها و نرم‌کننده‌ها

می‌تواند موجب آسیب رساندن به مو و التهاب و حساسیت پوست سر شود.

افزودن آلوئه ورا به این شامپوها راهی مناسب برای زدودن سر از باکتری‌ها و کاهش ناراحتی‌های پوست سر است.

برای رفع ریزش مو ، شیرابه آنرا به سر مالیده و موها را با آن ماساژ دهید. یکی از خواص آلوئه ورا این است که توانایی باورنکردنی در افزایش گردش خون در یک ناحیه دارد. هنگامی که از آلوئه ورا بر روی مو و پوست سر خود استفاده می کنید، جریان خون به پوست سر شما افزایش می یابد. هنگامی که پوست سرتان پاک و موهای تان با آلوئه ورا نرم شود، می توانید شاهد کند شدن روند شکستگی و ریزش مویتان باشید

آلوئه ورا برای عفونت زنان

از شایع ترین و بدترین بیماری های زنان عفونت واژن می باشد عفونت واژن در واقع یک نوع التهاب است که باعث خارش واژن و همچنین ترشح و درد در ناحیه واژن میشود عفونت واژن علتهای مختلف دارد و باید توسط پزشک بررسی شود یکی از راه های درمان خانگی برای رهایی یافتن از عفونت مصرف آلوورا میباشد. آلوئه ورا بهترین گیاهی است که میتوان برای درمان بیماری از آن استفاده کرد و هیچ گونه ضرر و زیانی برای سلامت بدن ندارد این گیاه چون انواع ویتامین را در درون خود دارد و مواد مغذی و مواد معدنی فراوانی دارد رین گزینه برای درمان عفونت محسوب می‌شود و می‌توان با استفاده از آن به راحتی از شر عفونت در بدن خود راحت شد.

استفاده از آلوئه ورا و همچنین استفاده از فرآورده های آن مانند ژل آلوورا می تواند در درمان عفونت نقش بسیار زیادی داشته باشد برای رفع خارش بهترین راه حل استفاده از این گیاه مفید میباشد آلوورا می تواند خارش در ناحیه تناسلی را بهبود بخشیده و باعث برطرف شدن عفونت شود. تمامی زنان بهتر است که همیشه در دسترس خود یک عدد ژل آلوورا داشته باشند تا در صورت مبتلا شدن به عفونت بتوانند به راحتی عفونت خود را کاهش دهند و از شر این مشکل رهایی پیدا کنند. آلوورا گیاه فوق العاده مغزی است که از نظر طب سنتی ارزش و اهمیت بسیار زیاد دارد با مصرف فراورده های آلوورا و همچنین گیاه پر خاصیت آلوورا می توان سلامتی خود را برای همیشه تضمین نمود.

استفاده از آلوورا می تواند باعث روشن شدن پوست ناحیه تناسلی شود این گیاه مغذی به خاطر داشتن آنتی اکسیدان های بسیار زیاد در تسکین بخشیدن پوست نقش بسیار مهمی دارد از مهمترین درمان های گیاهی بر روی زمین برای رفع مشکلات واژن استفاده از گیاه خالص و طبیعی آلوورا می باشد. این گیاه مفید را اگر برای واژن استفاده کنیم باعث برطرف شدن خشکی و سوزش میشود و میتواند مشکلات دستگاه تناسلی را در کمترین زمان ممکن تسکین بخشد تقویت ماهیچه های مهبل از دیگر خواص فوق‌العاده این گیاه محسوب می شود بهترین داروی گیاهی که می‌توانید برای درمان مشکلات واژن از آن استفاده کنید گیاه خالص و طبیعی آلوورا می باشد.

آلوئه ورا برای ابرو و مژه

کمتر کسی برای افزایش رشد مژه و ابرو های خود به استفاده از آلوئه ورا فکر می کند.

در واقع می توان گفت افراد کمی هستند که از خواص این ژل برای مژه و ابرو اطلاع دارند، پس برای استفاده صحیح از این ژل برای تسریع رشد ابرو لازم است در مورد خواص آلوئه ورا اطلاعات بیشتری کسب کنیم. ژل آلوئه ورا حاوی مقادیر فراوانی ویتامین و مواد معدنی می باشد، از این رو قادر است بر فولیکول های مو اثر گذارد و رشد ابرو ها را بهبود ببخشد.

همچنین ژل آلوئه ورا به مرور زمان کمک بسزایی به ضخیم تر شدن تار های مژه و ابرو می کند تا بتواند به راحتی جایگزین بسیاری از محصولات آرایشی موجود در بازار بشود.

آلوئه را در بارداری

تحقیقات صورت گرفته در مقاله منتشر سایت علمی ncbi.nlm.nih.gov نشان می دهد که زنان باردار نباید از ماده لاتکس آلوئه ورا استفاده کنند چراکه خاصیت کاتارتیک آن ممکن است منجر به تحریک انقباضات رحمی شود و در نتیجه خطر زایمان زودرس یا سقط جنین را افزایش می دهد.

یکی از خواصی که در مقاله آلوئه ورا و دیابت نیز به آن اشاره کردیم، کاهش سطح گلوکز و تنظیم فشار خون است. این پایین آمدن سطح قند خون می تواند بخصوص برای بانوانی که بارداری را تجربه می کنند باعث افزایش احتمال سرگیجه و از دست دادن تعادل می شود.

آلوئه ورا و مادران شیرده
لاتکس آلوئه موجود در گیاه آلوئه ورا یک ملین قوی است و می تواند عدم تعادل الکترولیت را در روده ایجاد کند. مادران شیرده باید محتاط باشند زیرا این ترکیبات از شیر مادر عبور می کند و ممکن است سیستم گوارشی نابالغ نوزاد را به شدت ناراحت کند. همچنین به مادران شیرده توصیه می شود علاوه بر خطر اسهال در نوزادان به دلیل احتمال تغییر مزه شیر مادر از مواد ملین مانند آلوئه ورا استفاده نکنند.

گیاه فوق العاده آلوئه ورا فواید بسیار زیادی برای بدن دارد اما تحقیقات کمی در رابطه با ایمنی محصولات حاوی آلوئه ورا در دوران بارداری و شیردهی انجام شده، به همین دلیل توصیه می کنیم پیش از مصرف خوراکی ژل آلوئه ورا حتما با پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

آلوئه ورا و عسل

این ماسک فوق‌العاده را تنها با دو ماده اولیه ساده و کاملا در دسترس درست کنید و از فواید بی‌نظیرش بهره ببرید. فقط یادتان باشد که رسیدن به مقصودتان در مدت زمان کوتاه اجرایی نیست و برای نتیجه‌گیری بهتر در استفاده از ماسک‌ها و درمان‌های طبیعی و گیاهی، باید صبر و حوصله داشته باشید. اما اینگونه درمان‌ها بدون عوارض هستند و مطمئن باشید تاثیرشان بسیار عمیق‌تر خواهد بود. ۱٫ یک برگ آلوئه‌ورا تهیه کنید و با چاقو از کنار پوست، آن را برش بزنید و با قاشق ژل داخل آن را خارج کنید. ۱ قاشق غذاخوری از این ژل برای تهیه ماسک کافی است. ۲٫ ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی و بکر. این دو ماده را در یک کاسه بریزید و با چنگال یا هر وسیله دیگری که دارید، خوب هم بزنید تا کاملا با یکدیگر مخلوط شوند. برای مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه ماسک آلوئه‌ورا و عسل را روی پوست صورت، گردن و دست‌های خود و یا هر قسمت دیگری از بدنتان که می‌خواهید بمالید و بعد از این مدت پوستتان را با آب گرم بشویید و با حوله تمیز خشک کنید. با استفاده از این درمان برای یک دوره ۱ تا ۳ ماهه، می‌توانید شاهد پوستی صاف، نرم، بدون لک و قرمزی باشید.

آلوئه ورا و سوختگی

عسل و آلوئه ورا به صورت سنتی برای درمان زخم های ناشی از سوختگی استفاده می شوند. هدف از این مطالعه بررسی اثر درمانی عسل و گیاه آلوئه ورا در ترمیم زخم های ناشی از سوختگی در رت می باشد.مواد و روش کار: این مطالعه تجربی بر روی ۲۴ سر رت نر بالغ انجام شد. پس از بیهوشی با اتر و با رعایت شرایط استریل, در پشت هر موش سوختگی درجه دو به ابعاد ۲۵۰میلی مترمربع ایجاد شد. پس از تایید سوختگی درجه دو, رت ها به طور تصادفی به ۴ گروه تقسیم شدند (۶ سر در هر گروه). گروه کنترل, گروه تجربی ۱ تیمار شونده توسط آلوئه ورا و عسل, گروه تجربی ۲ تیمار شونده توسط آلوئه ورا و گروه تجربی ۳ که توسط عسل گون ۳ بار در روز تیمار می شدند. ارزیابی مساحت زخم در طی ۲۱ روز در سه دوره ۷, ۱۴ و ۲۱ روزه انجام شد و داده ها با استفاده از آزمون ANOVA مورد تحلیل قرار گرفت.یافته ها: در بررسی انجام شده مساحت زخم سوختگی پس از دوره تیمار در گروه دریافت کننده هم زمان عسل و آلوئه ورا کاهش یافته و به میزان ۳۴٫۰۲۴±۱۲۵ میلی مترمربع رسید که میزان بهبودی نسبت به گروه های دریافت کننده عسل و آلوئه ورا به تنهایی بیش تر بود (p-value=0.009) و گروه دریافت کننده عسل کاهش مساحت زخم ناشی از سوختگی را بیش از گروه دریافت کننده آلوئه ورا نشان داد.نتیجه گیری: ترکیبی از عسل و آلوئه ورا در مقایسه با دو گروه دیگر پتانسیل درمانی بهتری را جهت بهبود زخم های ناشی از سوختگی درجه دو نشان داد. تجویز موضعی هم زمان عسل و آلوئه ورا موجب تسریع جمع شدگی و التیام زخم های ناشی از سوختگی درجه دو گردید. بهبودی سریع و دسترسی آسان به عسل و آلوئه ورا سبب پیشنهاد این ترکیبات برای درمان زخم های ناشی از سوختگی می گردد.

آلوئه ورا و دیابت

گیاه آلوئه‌ورا می‌تواند تا ۷۰ درصد قند خون را کاهش دهد و از این رو، گیاهی مؤثر در درمان دیابت محسوب می‌شود؛ همچنین بهترین نرم‌کننده پوست پا در بیماران دیابتی به شمار می‌رود.

 گیاه آلوئه‌ورا (Aloe vera) قادر است آنزیم‌های موجود در پانکراس را فعال و در افرادی که دچار دیابت و هیپوگلیسمی هستند، به تعادل و تنظیم قند خون کمک کند. این گیاه می‌تواند تا ۷۰ درصد قند خون را کاهش دهد، از این رو گیاهی مؤثر در درمان بیماری دیابت محسوب می‌شود.

آلوئه‌ورا دارای نقش پیشگیری‌کننده از بیماری دیابت نیز بوده و افرادی که شیرینی زیادی استفاده می‌کنند، قبل از ورود به مرحله دیابت قطعی، با استفاده از این گیاه می‌توانند از بروز بیماری جلوگیری کنند. گیاه آلوئه‌ورا همانطور که در کاهش قند خون مؤثر است، به دلیل دارا بودن ویتامین و کلاژن، بهترین نرم‌کننده پوست پا در بیماران دیابتی به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، آلوئه‌ورا می‌تواند به شکل‌های گوناگون مانند عرقیات، خشک‌شده و یا حتی به صورت پماد، قرص و شربت عرضه شود.

مطالعه ای نشان داد مصرف روزانه دو بار (هر وعده یک قاشق غذاخوری) آب خالص آلوئه ورا برای دیابت مفید است. توجه کنید که آب آلوئه ورا خالص بوده و بدون هیچ افزودنی یا قندی باشد. حتما پیش از شروع استفاده از نوشیدنی های آلوئه ورا ترکیبات آن ها را با پزشک خود در میان بگذارید و از آن ها مشورت بگیرید.

البته که دوز مشخصی از مصرف آلوئه ورا در روز وجود ندارد و بهتر است در ابتدا با نوشیدن یک وعده در روز (ترجیحا صبح ناشتا)، واکنش بدن خود را به آن بسنجید.

بر اساس بسیاری از مطالعات که به برخی از آنها نیز اشاره کردیم، محققان به این نتیجه رسیده اند که آلوئه ورا می تواند به کاهش قند خون در افراد مبتلا به پیش دیابت و دیابت کمک کند. برای شروع مصرف نوشیدنی و مکمل های آلوئه ورا بهتر است در ابتدا با پزشک خود صحبت کنید.

آلوئه ورا و روغن نارگیل

آلوئه ورا به تنهایی روغن ندارد اما می‌توان آن را با یک روغن پایه ترکیب کرد و خواص بی نظیر آن را حفظ کرد. ترکیب آلوئه ورا و روغن نارگیل در رفع آکنه، روشن شدن پوست، مرطوب شدن و تغذیه رسانی پوست موثر است.

آلوئه ورا و گلاب

برای اینکه این ماسک را آماده کنید؛ کافیست یک قاشق چای‌خوری ژل آلوئه‌ورا را با یک قاشق چای‌خوری گلاب ترکیب کنید. مخلوط خمیری شکل مورد نظر را به صورتتان زده و ۲۰ دقیقه صبر کنید. بعد گذشت این زمان، صورتتان را با آب سرد بشوئید. با استفاده از این ماسک، می‌توانید صورتتان را تمیز کنید، میپرسید چگونه؟ بعد گذاشتن ماسک روی صورتتان به مدت ۲ الی ۳ دقیقه پوستتان را ماساژ دهید تا تمام منافذ تمیز شوند.

خاصیت آنتی‌اکسیدانی: گلاب حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد کاملا کاربردی است. رفع قرمزی: استفاده از گلاب روی سطح پوست به کاهش قرمزی ناشی از بزرگ شدن مویرگ‌ها کمک می‌کند. خاصیت ضدالتهاب: ویتامین C موجود در گلاب سبب کاهش التهاب‌ها و تسکین تحریکات پوست می‌شود. خوب است بدانید که به جز التهاب، گلاب برای آفتاب‌سوختگی و پف چشم هم کاملا موثر است. خاصیت ضدباکتریایی: گلاب با خاصیت ضدباکتریایی خود به جنگ با میکروب‌های ایجادشونده آکنه می‌رود و سلامت پوستتان را تضمین می‌کند.

درمان سوختگی: برای درمان هر نوع سوختگی جزئی، سه بار در روز آلوئه‌ورا را روی ناحیه آسیب دیده بزنید. علاوه بر این، آلوئه‌ورا برای درمان آفتاب‌سوختگی نیز مفید است. بهبود جای زخم: به جز گلاب می‌توانید از آلوئه‌ورا برای تسکین درد و سوزش ناشی از خراش استفاده کنید. زیرا آلوئه‌ورا ساختار مولکولی دارد و با تقویت کلاژن و مبارزه با باکتری‌ها، جای زخم و خراش‌های سطح پوست شما را محو خواهد کرد. خشکی پوست: آلوئه‌ورا به راحتی جذب پوست می‌شود، از این‌رو حتی برای استفاده پوست‌های چرب هم ایده‌آل است. اگر پوست خشکی دارید، فراموش نکنید که بعد استحمام آلوئه‌ورا را به صورتتان بزنید تا پوستتان خنک و مرطوب شود.

آلوئه ورا و لیمو

ژل آلوئه‌ ورا و آب‌ لیمو خواص شگفت‌انگیزی برای زیبایی پوست و مو دارند. هر دوی آن‌ها تیرگی‌ها و لکه‌های صورت و حتی ترک‌های پوست را کم می‌کنند. این مواد همچنین به بهبود جوش و رد آن کمک می‌کنند.

ژل آلوئه‌ ورا و آب‌ لیمو خاصیت تغذیه کنندگی مو، جلوگیری از چربی بیش از اندازه، از بین بردن شوره، تقویت رشد مو و جلوگیری از ریزش آن را دارد.

تمام این مزایا را به موهای درخشان زیبا و پوستی جذاب اضافه کنید. کاربرد معمولی این ماسک‌های خانگی در کاهش اثرات آفتاب سوختگی نیز بسیار مفید است.

می‌توانید با تهیه آلوئه‌ ورا و ترکیب کردن ژل آن با آب‌ لیمو، زیبایی پوست و موی خود را به‌طور موثر و ارزان چند برابر کنید. آب‌ لیمو علاوه بر داشتن ویژگی‌های طبیعی برای زیبایی، از سیاه شدن ژل آلوئه‌ ورا روی صورت نیز جلوگیری می‌کند. اما دقت داشته باشید که استفاده مداوم و مکرر از آب لیمو باعث می‌شود رنگ موهایتان از بین برود، بنابراین گاهی به جای آن از عسل استفاده کنید. ترکیب عسل و آلوئه ورا موهای شما را مرطوب نگه می‌دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا