سلامت

هشدار؛ پرسیدن زیاد این سوال نشانه آلزایمر است

خرید فالوور از سایت اینبو

به گزارش سرگرمی روز به نقل از فرارو، به گاهی اوقات در شرایط مختلف ممکن است آلزایمر زودرس در هر فردی ایجاد شود. اما این در حالی است که پرسیدن یک سوال می‌تواند احتمال آلزایمر را در ما بیشتر کند.

با بالا رفتن سن، تغییرات زیادی در بدن انسان اتفاق می‌افتد و مغز و ذهن هم تحت تاثیر این تغییرات قرار می‌گیرد. یکی از نگران کننده‌ترین مشکلات بر اثر بالا رفتن سن، کاهش سطح توانایی ذهنی است که ممکن است در بسیاری از افراد اتفاق بیفتد. جالب است بدانید پزشکان بر این عقیده هستند که اگر شما یک سوال خاص را به طور منظم بپرسید، احتمالاً در معرض ابتلا به آلزایمر قرار گرفته اید.

سوالی که تکرارش علامت آلزایمره

پرسیدن مکرر امروز چند شنبه است، می‌تواند از علائم اولیه آلزایمر باشد و متخصصان روی این مسئله تفاهم نظر دارند، البته این بدان معنا نیست که اگر اتفاقی روزی را فراموش کردید پس علائم آلزایمر دارید بلکه تکرار بیش از حد این سوال و فراموش کردن روزهایهفته به طور غیر طبیعی از اولین نشانه‌های ابتلای فرد به آلزایمر است.

دوران قرنطینه و دورکاری در منزل باعث شده است که بیشتر ما از تقویم دور باشیم و زمان از دستمان خارج شود، اما طبق نظر پزشکان، این که شما مدام درگیر این باشید که امروز چند شنبه است، می‌تواند جزء علائم اولیه آلزایمر باشد. البته اشکالی ندارد که فراموش کنید امروز پنجم ماه است یا ششم، اما اگر به طور مکرر این اتفاق بیفتد، باید شرایط خود را دوباره بررسی کنید و کمی بیشتر مراقب خودتان باشید.

فراموش کردن ساعت و قرار ملاقات

فراموش کردن بیش از حد ساعت در طول روز یا فراموش کردن قرار ملاقات‌ها هم می‌تواند جزء علائم اولیه آلزایمر باشد. بعضی دیگر از متخصصان بر این عقیده هستند افرادی که خیلی سریع دچار فراموشی می‌شوند و نمی‌توانند محاسبه خوبی برای زمان داشته باشند و مسئولیت‌ها و قرار ملاقات خود را فراموش می‌کنند، احتمالاً در معرض ابتلا به آلزایمر هستند. در واقع علائم اولیه آلزایمر باعث می‌شود که شما تقویم و زمان بندی ذهنی خود را از دست بدهید.

تمایل غیرطبیعی به شیرینی

تمایل داشتن به شیرینی جات می‌تواند جزء علائم اولیه آلزایمر باشد. علامت‌های آلزایمر فقط به گم کردن تقویم روزانه محدود نمی‌شود، بلکه علائم مشهودتری هم دارد. تمایل زیاد به شیرینی جات می‌تواند جزء علایم اولیه افت توانایی مغز و آلزایمر باشد. ترجیح فرد در انتخاب غذاها در چنین حالتی تغییر می‌کند و دوست دارد که به سمت غذاهای شیرین برود. تا جایی که تمایل دارد مدام بستنی بخورد یا یک جعبه پر شکلات شیرین را پشت سر هم بخورد؛ حتی زمانی که قصد خوابیدن دارد.

علاوه بر آنچه خواندید آلزایمر علائم متعددی دارد که در مطالب اشاره شده به طور کامل به آن پرداخته ایم:

علائم پیدا و پنهان بیماری آلزایمر

علائمی از آلزایمر که ربطی به حافظه ندارند

به پزشک مراجعه کنید اگر ..

در صورت مشاهده علائم بالا حتما به پزشک مراجعه کنید تا ببینید چه اتفاقی برایتان افتاده است. البته فراموش کردن روزهای هفته و یادآوری مکرر، گاهی اوقات یک علامت طبیعی به دلیل بالا رفتن سن و درگیری‌های ذهنی محسوب می‌شود، اما اگر به یک باره متوجه شدید که روزها را فراموش می‌کنید و همه چیز مانند قبل عادی و طبیعی نیست، احتمالا این مورد می‌تواند جزء علائم اولیه آلزایمر باشد. علائم پیری در ذهن بسیار متغیر است. بعضی از افراد آن را تجربه می‌کنند، اما بعضی دیگر خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا