اخبار روز

واریز سهم‌ الشرکه صندوق ذخیره فرهنگیان بازنشسته از امروز

به گزارش سرگرمی روز به نقل از روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان؛ مسعود زاهدی‌اول با بیان این مطلب افزود: بر اساس سیاست‌های هیات‌مدیره صندوق در راستای تکریم فرهنگیان، سهم‌الشرکه بازنشستگان پس از دریافت مدارک و تکمیل روند تسویه حساب با صندوق به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

وی با اشاره به در نظر گرفتن اولویت‌بندی در واریزها اظهار کرد: بر این اساس از این به بعد، واریز سهم‌الشرکه به‌صورت تدریجی و بر اساس زمان ارسال مدارک از سوی ادارات آموزش و پرورش استان‌ها انجام خواهد شد.

معاون مالی و سرمایه انسانی صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: با توجه به روند تکمیل مدارک، واریز سهم‌الشرکه بازنشستگان مهرماه ۱۴۰۲ از امروز چهارشنبه آغاز می‌شود و اولویت با استان‌هایی است که مدارک را در زمان زودتری ارسال کرده‌اند.

زاهدی‌اول بیان کرد: هر چه روند تکمیل و ارسال مدارک بازنشستگی همکاران فرهنگی عضو صندوق از طریق ادارات آموزش و پرورش تسریع پیدا کند، سهم‌الشرکه این افراد نیز سریع‌تر به حساب آن‌ها واریز خواهد شد. مبنای تسویه حساب عضو، بازنشستگی در اول ماه است

وی اضافه کرد: بازنشستگان عزیز توجه داشته باشند که مبنای تاریخ تسویه با صندوق در هر ماه، تاریخ بازنشستگی این عزیزان تا اول هر ماه است و افرادی که از روز دوم هر ماه به بعد بازنشسته می‌شوند در ماه بعد از آن تسویه خواهند شد. بنابراین واریزی بازنشستگان مهرماه ۱۴۰۲ شامل فرهنگیانی خواهد شد که از دوم شهریور تا اول مهر بازنشسته شده‌اند.

معاون مالی و سرمایه انسانی صندوق همچنین گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان در ۲۷ سال گذشته همواره نسبت به تعهدات خود در قبال اعضا پایبند بوده و تیم مدیریتی در یک سال اخیر در راستای تکریم فرهنگیان، زمان واریز سهم‌الشرکه را از حدود ۷۰ روز به حداکثر یک ماه پس از بازنشستگی کاهش داده است.

وی ضمن اشاره به تقاضای استمرار عضویت تعداد زیادی از بازنشستگان در صندوق افزود: سهم‌الشرکه بازنشستگانی که درخواست استمرار عضویت در صندوق داشته‌اند، نزد صندوق باقی خواهد ماند و سود سالانه به آن تعلق می‌گیرد.

زاهدی یادآور شد: کسانی که استمرار عضویت داده‌اند هر زمان که اراده کنند می‌توانند به عضویت خود در صندوق پایان داده و سهم‌الشرکه خود را یک ماه پس از ارائه درخواست به نمایندگان استانی صندوق در سراسر کشور دریافت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا