اخبار روز

پیش‌بینی وضعیت بورس برای امروز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲

به گزارش سرگرمی روز به نقل از برنا، بازار امروز پول در سهم‌های بزرگ بازار در گردش نبود و عموماً در محدوده‌های تعادلی مورد معامله قرار می‌گرفت، شاخص هم وزن اما مثبت بود، گروه خودرویی و سرمایه گذاری ها به نسبت وضعیت خوبی را سپری کردند که نشان از بهبود روند کلی این دو گروه است، به نظر می‌رسد با رشد ۰.۸ درصدی، احتمال متعادل بودن بازار فردا نیز وجود خواهد داشت.

یکی از راهبردها در نظام‌های مالیاتی توسعه یافته در راستای تقویت سرمایه گذاری، کاهش مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی همزمان با وضع مالیات بر سود تقسیم شده است که در این رویکرد مالیات بر شرکتها به دو بخش مالیات بر درآمد شرکت و مالیات بر سود تقسیم شده تفکیک می‌شود و سود تقسیم نشده اشخاص مذکور که سرمایه گذاری شود از پرداخت مالیات معاف می‌شود، بدین ترتیب اشخاص حقوقی انگیزه بیشتری برای سرمایه گذاری از محل منابع داخلی (سود تقسیم نشده) خواهند داشت.

این در حالی است که به موجب قانون فعلی سود اشخاص حقوقی فارغ از اینکه تقسیم شود و یا نشود مشمول مالیات با نرخ ۲۵ در صد است. بر همین اساس در اصلاحات پیشنهادی دولت، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی ایرانی انتفاعی از ۲۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافته و همزمان سود تقسیم شده مشمول مالیات شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا