اخبار روزفناوری و تکنولوژی

پیکسل واچ ۳ گوگل هیچ دکمه‌ای نخواهد داشت

سرگرمی روز: در بخشی از پتنت یادشده آمده است: «محتوای موجود در صفحه‌نمایشی چنین کوچک، هنگام لمس صفحه به‌راحتی پوشانده می‌شوند و انتخاب و پیمایش دقیق محتوا را سخت می‌کنند؛ زیرا کاربر نمی‌تواند محتوایی را ببیند که انتخاب یا اسکرول می‌کند.» همچنین، این سند اشاره می‌کند که دکمه‌ها و قاب ساعت با وجود کاربردی‌بودن، همگی نقایصی دارند؛ ازجمله اینکه موجب دشوار‌شدن فرایند ساخت و ضدآب‌کردن دستگاه می‌شوند.

امروزه، از دکمه‌ی چرخان یا اصطلاحاً تاج برای پیمایش محیط رابط کاربری در بسیاری از ساعت‌های هوشمند استفاده می‌شود که عملکرد رضایت‌بخشی هم دارد. با‌این‌حال، این سیستم علاوه‌بر پیچیدگی‌های مربوط به ضد‌آب‌شدن، به ساختار مکانیکی نسبتاً پیچیده با قطعات متحرک بسیار ریز نیاز دارد.

برخی از کاربران ممکن است ترجیح دهند تاج ساعت با هدف یک‌دست‌شدن و زیبایی ظاهر دستگاه حذف شود. دستگاه‌هایی که سیستم‌های تشخیص حرکت در داخل بدنه داشته باشند، می‌توانند این هدف را برآورده کنند. گوگل با این طراحی تعداد دکمه‌ها و سایر منافذ فیزیکی پیکسل واچ ۳ را به کمترین حد می‌رساند.

اگرچه این پتنت جالب به‌نظر می‌رسد، باید به‌خاطر سپرد که تا این لحظه فقط حق ثبت اختراع است و گوگل درباره‌ی آن اظهار‌نظری نکرده است. شرکت‌ها به‌طور پیوسته ایده‌های خود را با ثبت پتنت برای آینده ذخیره می‌کنند؛ اما تنها تعداد کمی از این اسناد تاکنون به واقعیت تبدیل شده‌اند.

درباره‌ی قیمت ساعت گوگل و تاریخ عرضه‌ی آن هنوز اطلاعاتی در دست نیست؛ اما به‌نظر می‌رسد قیمت ساعت هوشمند یادشده درمقایسه‌با نسخه‌ی قبلی آن تغییر چندانی نکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا