اخبار روز

کشته شدن یک انسان به دست ربات در کره جنوبی

به گزارش سرگرمی روز به نقل از انتخاب، در یک مرکز توزیع مواد غذایی در کره جنوبی، روباتی که دچار نقص فنی شده بود، باعث مرگ یک مرد شد. کار این روبات جابجا کردن جعبه‌های بزرگ فلفل دلمه‌ای و قرار دادن آن‌ها روی پالت بود. حادثه اینطور اتفاق افتاد که زمانی که این مرد در حال بازرسی حسگرهای روبات بود، ظاهرا روبات او را با جعبه اشتباه گرفته و سر و سینه‌اش را چنان به نوار نقاله فشرده است که او ساعتی بعد جانش را در بیمارستان از دست داد. کارشناسان بارها درباره خطر استفاده از روبات‌ها بدون رعایت ملاحظات ایمنی لازم، هشدار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره جنوبی «یونهاپ»، کار این روبات جابجا کردن جعبه‌های بزرگ فلفل دلمه‌ای و قرار دادن آنها روی پالت بود

حادثه اینطور اتفاق افتاد که زمانی‌ که این مرد در حال بازرسی حسگرهای روبات بود، ظاهرا روبات او را با جعبه اشتباه گرفته و سر و سینه‌اش را چنان به نوار نقاله فشرده است که او ساعتی بعد جانش را در بیمارستان از دست داد.

تقریبا یک سال پیش هم یک مرد پنجاه و چند ساله در یک کارخانه تولید قطعات یدکی خودرو در کره جنوبی در گوشه‌ای گیر یک روبات افتاد و آسیب جسمی بسیار شدیدی دید.

کارشناسان بارها درباره خطر استفاده از روبات‌ها بدون رعایت ملاحظات ایمنی لازم، هشدار داده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا