اخبار روزفناوری و تکنولوژی

گلکسی S24 با هوش مصنوعی مکالمات را به‌صورت زنده ترجمه می‌کند

خرید فالوور از سایت اینبو

به گزارش سرگرمی روز، گلکسی S24 سامسونگ با هوش مصنوعی گلکسی AI ادغام خواهد شد. هوش مصنوعی در حال حاضر یکی از داغ ترین ترندها در حوزه فناوری است و به همین‌خاطر شرکت‌های بزرگی مانند سامسونگ به‌سرعت در حال ادغام آن در محصولات خود هستند تا قابلیت‌های آن‌ها را افزایش دهند و کاربران بیشتری را جذب کنند.

سامسونگ حالا چند قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی را برای سری آینده گلکسی S24 معرفی کرده است که یکی از آن‌ها AI Live Translate Call نام دارد که مکالمات را به‌صورت زنده و به دو حالت متنی و صوتی ترجمه می‌کند.

سامسونگ قصد دارد پلتفرم هوش مصنوعی خود یعنی گلکسی AI را در کنار سری گلکسی S24 در اوایل سال آینده میلادی ارائه کند و گفته می‌شود که این پلتفرم دارای قابلیت‌های هوش مصنوعی اضافی مانند خلاصه کردن گزارش‌ها و عملکرد بهبود یافته دوربین خواهد بود.

طبق شایعات، سامسونگ به دنبال ادغام هوش مصنوعی در سری گلکسی S24 است تا از پیکسل 8 گوگل پیشی بگیرد و فروش پرچم‌دار آینده خود را افزایش دهد. سامسونگ با تائید این شایعات، برخی از قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را که سال آینده میلادی در سری گلکسی S24 ارائه خواهند شد را به معرفی کرده است.

هوش مصنوعی گلکسی | Galaxy AI

سامسونگ می‌گوید که Galaxy AI یک تجربه جامع هوش مصنوعی موبایلی را به ارمغان خواهد آورد که هم از فناوری هوش مصنوعی روی دستگاه این شرکت و هم از هوش مصنوعی مبتنی بر فضای ابری سایر شرکت‌ها پشتیبانی خواهد کرد.

یکی از قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی سامسونگ، AI Live Translate Call نام دارد که گلکسی S24 را قادر خواهد ساخت تا ترجمه زنده متنی و صوتی از مکالمات ارائه دهد. از آنجا که کل این پروسه روی دستگاه انجام خواهد شد، خطر حفظ حریم خصوصی نیز وجود نخواهد داشت.

البته هنوز مشخص نیست که این قابلیت در تمام مناطق و زبان‌ها قابل دسترس خواهد بود یا نه. گوگل قابلیت Live Translate را در گوشی‌های پیکسل خود ارائه کرده، اما متاسفانه این قابلیت از تماس‌ها پشتیبانی نمی‌کند.

گلگسی AI احتمالا اوایل سال آینده میلادی در کنار سری گلکسی S24 عرضه خواهد شد. طبق شایعات، سامسونگ پرچم‌داران 2024 خود را در 17 ژانویه، چند هفته زودتر از سال‌های گذشته رونمایی خواهد کرد.

سامسونگ همچنین اوایل این هفته از چت‌بات هوش مصنوعی اختصاصی خود با نام Samsung Gauss رونمایی کرد. این پلتفرم توسط مرکز تحقیقات سامسونگ توسعه یافته است و می‌تواند متن، تصویر و کد تولید کند. سامسونگ قصد دارد علاوه بر گوشی‌های هوشمند، این چت‌بات را در سایر محصولات و سرویس‌های خود ادغام کند.

همچنین گفته می‌شود که سامسونگ چند قابلیت دیگر هوش مصنوعی نیز در پرچم‌داران 2024 خود ارائه خواهد کرد. یک افشاگر به نام UniverseIce ادعا کرده سامسونگ هوش مصنوعی Galaxy AI را با برخی از قابلیت‌های دوربین گلکسی S24 ادغام خواهد کرد. همچنین طبق برخی گزارش‌ها، غول فناوری کره‌ای در حال بررسی ادغام ChatGPT یا Google Bard در گوشی‌های آینده خود است، چراکه به نظر می‌رسد این شرکت سال آینده میلادی 35 میلیون دستگاه گلکسی S24 عرضه خواهد کرد که 10 درصد بیشتر از سری S23 خواهد بود.

با معرفی تراشه جدید اسنپ دراگون 8 نسل 3 کوالکام که دارای قابلیت‌های هوش مصنوعی و LLM روی دستگاه است، انتظار می‌رود سال آینده شاهد عرضه قابلیت‌های هوش مصنوعی در گوشی‌های اندرویدی بیشتری یاشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا