اخبار روزفناوری و تکنولوژی

گوگل به زودی میلیون‌ ها اکانت جیمیل بلا استفاده را حذف خواهد کرد

به گزارش سرگرمی روز، با نزدیک شدن به پایان سال 2023، به موعد مقرر گوگل برای حذف میلیون‌ها اکانت جیمیل بلااستفاده نزدیک‌تر می‌شویم.

راث کریچلی، معاون مدیریت محصولات گوگل در اردیبهشت‌ماه امسال گفته بود این شرکت در دی‌ماه شروع به بستن اکانت بلااستفاده خواهد کرد و حذف این اکانت‌ها روی همه حساب‌های گوگل از جمله جیمیل، درایو، داکز، میت، کلندرو فوتز تأثیر خواهد گذاشت.

به‌گفته کریچلی، این کار به‌منظور جلوگیری از حملات و تهدیدات امنیتی از جمله هرزنامه‌ها، فیشینگ و سرقت حساب انجام می‌شود. اکانت‌های غیرفعال، بیشتر از حساب‌هایی فعال مستعد حملات هستند، چراکه حساب‌هایی فعال می‌توانند آپدیت‌های امنیتی گوگل مانند احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) را برای بهبود حفاظت خود دریافت کنند.

تحقیقات گوگل نشان می‌دهد که اکانت‌هایی که برای مدتی مورد استفاده قرار نگرفته‌اند، 10 برابر احتمال کمتری دارد که 2FA را بکار بگیرند. حذف این اکانت‌ها قرار است به صورت مرحله‌ای انجام شود و ابتدا با حساب‌هایی شروع خواهد شد که برای اولین بار ایجاد شده‌اند اما کاربران هرگز از آن‌ها استفاده نکرده‌اند.

گوگل می‌گوید قبل از انجام این کار، هشدارهایی را طی ماه‌های آینده به کاربران ارسال خواهد کرد. برای حذف نشدن اکانت‌ها، لازم است که حداقل یکبار در هر دو سال وارد حساب خود شوید.

این کار می‌تواند شامل خواندن یا ارسال ایمیل، تماشای ویدیوی یوتیوب، دانلود یک اپلیکیشن از فروشگاه گوگل پلی، استفاده از جستجوی گوگل، یا استفاده از Sign in with Google برای ورود به اپلیکیشن یا سرویس شخص‌ثالث باشد.

کریچلی اعلام کرده حال حاضر برنامه‌ای برای حذف اکانت‌های ویدیوهای یوتیوب ندارند. با این‌حال، کاربران گوگل فوتوز باید وارد این اپلیکیشن یا نسخه وب آن شوند تا از حذف اکانت خود جلوگیری کنند.

هرچند این تصمیم گوگل ممکن است شدید به نظر برسد، اما واقعیت این است که اکثر کاربران معمولا در هر دو سال یکبار وارد اکانت خود می‌شوند.

با توجه به اینکه دیتاسنترها تحت نظارت شدید مصرف انرژی و منابع طبیعی هستند، حذف اکانت‌های بلااستفاده می‌تواند گامی موثر برای کمک به گوگل و کره زمین باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا