اخبار روزفناوری و تکنولوژی

ChatGPT مقابل حملات DDoS طاقت نیاورد و از دسترس خارج شد!

به گزارش سرگرمی روز، ChatGPT، یک بات مبتنی بر هوش مصنوعی OpenAI با قطعی پراکنده، در ۲۴ ساعت گذشته امکان دسترسی به کاربران را نداشت و باعث محدودیت ظرفیت شد.

OpenAI اخیراً در اولین کنفرانس توسعه‌دهندگانش، از ویژگی‌های جدیدی پرده برداشت و سم‌ آلتمن مدیرعامل این شرکت، با انتشار پستی در ایکس (توییتر سابق) ابتدا استقبال فراتر از حد انتظار را به‌عنوان دلیل قطعی‌های ChatGPT اعلام کرد.

استارتاپ OpenAI روز گذشته اعلام کرده مشکل قطعی ChatGPT برطرف شده اما در صفحه‌ی گزارش رویداد خود اطلاعات جدیدی ارائه داده که نشان می‌دهد چت‌بات و API آن با قطعی‌های دوره‌ای مواجه شده‌اند.

سازنده‌ی ChatGPT در جدیدترین به‌روزرسانی خود اعلام کرد قطعی‌های مداوم به‌دلیل ترافیک غیرعادی رخ داده که شبیه حمله DDoS است. هکرها در این نوع حمله‌ها برای از کارانداختن سرویس‌های آنلاین، درخواست‌های بسیار زیادی به سرورهای آن‌ها ارسال می‌کنند.

OpenAI هیچ اطلاعات دیگری درمورد حمله‌های DDoS به ChatGPT و سرویس‌های توسعه‌دهندگان این چت‌بات ارائه نداد. گروه هکری معروف Anonymous مسئولیت حمله به سرورهای OpenAI را برعهده گرفته است.

آنتروپیک (Anthropic) به‌عنوان رقیب OpenAI روز گذشته با مشکل قطعی چت‌بات هوش مصنوعی خود موسوم‌به Claude مواجه شد. به‌گزارش CNBC، آنتروپیک تأیید کرده که دلیل عدم سرویس‌دهی پایدار Claude، محدودیت‌های غیرمنتظره در ظرفیت پاسخ‌دهی این چت‌بات است. البته هنوز نمی‌دانیم ‌آیا قطعی‌های این دو چت‌بات به‌ یکدیگر ارتباط دارد یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا