سینما و تلویزیون

آیا جک نیکلسون به زودی به سینما برمی‌ گردد؟

خرید فالوور از سایت اینبو

جک نیکلسون بیش از یک دهه است که در هیچ فیلم جدیدی ظاهر نشده است، اما کارگردان جیمز ال بروکس می‌خواهد این روند را تغییر دهد. چند سال پیش شایعه بازنشستگی بی‌سروصدای جک نیکلسون در اثر ضعف حافظه و آلزایمر پیچید، اما او بعد‌ها در گزارش زنده تلویزیونی از شبکه ان‌بی‌سی آن را رد و اعلام کرد که هنوز به بازیگری علاقه دارد و همچنان بازی خواهد کرد.

به گزارش سرگرمی روز، حالا به نظر می‌رسد بروکس ۸۳ ساله که با نیکلسون در ۴ دهه گذشته در ۴ فیلم کار کرده است تلاش دارد بار دیگر این بازیگر فوق‌ستاره را به عرصه بازیگری بازگرداند. بروکس که برنده سه جایزه اسکار است، می‌گوید: فکر می‌کنم او وسوسه بشود.

«از کجا می‌دانی؟» آخرین فیلم نیکلسون است، اما بروکس می‌گوید: تئوری من این است که این آخرین فیلم او نخواهد بود. بروکس در پاسخ به این سوال که آیا خود نیکلسون دوباره به بازیگری ابراز علاقه کرده، گفت: این چیزی است که من به آن امیدوار هستم. او مرد این کار است و کارش را هم خوب انجام می‌دهد. زمانی که بروکس اولین کارگردانی خود را با فیلم «شرایط همکاری» انجام داد- فیلمی که این ماه ۴۰ساله می‌شود- این دو به هم نزدیک شدند. بروکس در این زمینه گفت: با این فیلم رابطه من با جک شروع شد، با فردی که از بزرگ‌ترین افرادی است که در زندگی‌ام شناخته‌ام. بروکس پیش از آن در تلویزیون در سریال‌هایی مانند «نمایش مری تایلر مور» کار کرده بود، اما قبل از «شرایط همکاری» فیلمی را کارگردانی نکرده بود.

وی افزود: نیکلسون از اینکه نکاتی را تذکر بدهد بسیار خوشحال می‌شد و در پایان روز که رد عرق‌هایی که در طول روز کرده بودی روی بدنت باقی بود، جلو می‌آمد و می‌پرسید: می‌خواهی بدانی بهترین کارگردانی امروزت کجا بود؟ می‌خواهی بدانی بدترین قسمتش کجا بود؟ بروکس بدش نمی‌آمد که از بازیگر سرشناس «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» (محصول ۱۹۷۵) بازخورد بگیرد و می‌افزاید: خیلی عالی بود. من عاشق این مرد هستم. آمریکا عاشق این مرد است. او یک مرد دوست‌داشتنی است. نیکلسون برای این نقش برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و او و بروکس برای ۳ بار طی چند دهه بعد با هم کار کردند. نیکلسون یک اسکار دیگر را برای «بهتر از این نمی‌شه» برد که سومین همکاری آن‌ها بود.

اگر چه نیکلسون ۸۶ ساله مدت‌ها است در فیلمی بازی نکرده، اما اوایل امسال بیرون از خانه‌اش دیده شد و در چند بازی بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز حضور یافت و به تماشای بازی نشست. به گفته مارک مارون، بازیگر و مجری، به‌رغم امید‌های بروکس برای بازگرداندن نیکلسون به سر کار، افسانه سینما فقط می‌خواهد دور بماند. با این حال معلوم نیست که این کارگردان بتواند نیکلسون را راضی کند. لو آدلر، تهیه‌کننده سینما، به تازگی گفته است: یکی از دوستانم می‌خواست جک در یک فیلم بازی کند و با او صحبت کرد. اما جک می‌گوید نمی‌خواهد این کار را انجام دهد.

پاسخ او این بود: می‌دانی امروز چه کار کردم؟ زیر درختی نشستم و کتاب خواندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا