سینما و تلویزیون

۲۰ سریال انیمه جذاب و تماشایی که دیدنشان خالی از لطف نیست!

خرید فالوور از سایت اینبو

سرگرمی روز: طرفداران انیمه می دانند که جذابیت یک انیمه در چیست. وقتی سریالی را پیدا می کنید که بلافاصله شما را به خود جذب می کند، به راحتی ممکن است گذر زمان را فراموش کنید در حالی که اپیزود به اپیزود به تماشای آن می نشینید، و بیشتر به درون دنیای خیالی و شخصیت های پیچیده آن شیرجه می زنید. بسیاری از طرفداران انیمه این تجربه را دارند. چنان شیفته داستانی انیمه ای شده اند که چاره ای جز توجه تمام و کمال به داستان نداشته اند. گاهی اوقات، این انیمه ها سریال هایی بزرگ و شناخته شده مانند ناروتو هستند که ما را به خاطر نوستالژی شیرین به تماشای دوباره خود می کشانند. گاهی اوقات، یک انیمه کم تر شناخته شده است که نوعی جادوی خاص دارد که باعث می شود احساس کنید خودتان در یک ماجراجویی حماسی هستید.

1

ایجاد تعادل، هنری چنان عالی است که هر پیچش داستانی، یک طنین احساسی و شکوه بصری فراموش نشدنی برای بینندگان ایجاد می کند. وقتی یک انیمه در ایجاد این تعادل به کمال می رسد، فاصله بین اپیزودها به هیچ عنوان دیده و حس نمی شود. سریال های انیمه این فهرست ثابت می کنند که داستان سرایی بی نقص به معنای بودجه های کلان و دوران انتشار طولانی نیست. در عوض، همه چیز به نویسندگی، تم ها، شخصیت ها و هنر محض صحبت کردن با مخاطب باز می گردد که به موفقیت یک سریال انیمه کمک می کند. وقتی این انیمه ها خودشان را به تخیل شما می چسبانند، از رها کردن آن ها خودداری خواهند کرد. به همین خاطر می خواهیم شما را با ۲۰ سریال انیمه ای آشنا کنیم که شما را به درون داستان خود کشیده و رهایتان نخواهند کرد.

1

Kengan Ash

Kengan Ashura در دنیای بسته نبردهای زیرزمینی رخ می دهد، جایی که در آن نبردهای محض خشن و استراتژی حیله گرانه با هم تلاقی می کنند و برای تایتان ها و تجار ثروتمند با هم مبارزه می کنند. می دانید که معاملات تجاری چگونه از طریق جلسات و ارائه ها و قراردادها انجام می شوند؟ خب، اینجا خبری از این چیزها نیست. از زمان شروع دوره اِدو، تاجران کاریزماتیک گلادیاتورها را برای مبارزه در میدان های بزرگ و باشکوه، برای حل و فصل اختلافات پیچیده خود استخدام کرده اند.

اوما توکیتا یکی از این گلادیاتورها است که با حضور در تورنمنت های مرگبار برای هیدکی نوگی، یکی از اعضای گروه نوگی، به اوج شهرت و اعتبار مورد تصور یک گلادیاتور رسیده است. در حالی که مطمئناً این انیمه از همان ابتدا به خاطر داستانش اعتیادآور است، اما باید توجه داشت که شخصیت های ظریف و تعادل مسحور کننده بین مغز و بدن نیز آن را جالب می کند.

1

JoJo’s Bizarre Adventure

داستان های قهرمانان افسانه ای معمولاً نسل های پیاپی را درگیر خود می کنند و در حالی که عجیب تر می شوند، هر سال شگفت انگیزتر هم می شوند. سریال انیمه JoJo’s Bizarre Adventures، همان طور که از عنوانش پیداست، یک سریال عجیب و غریب است که با شخصیت های واقعا عجیب و غریب، به بازاختراع کلیشه های نوجوانانه می پردازد.

این انیمه که در دهه ۱۸۸۰ در انگلستان و قبل از بازگشت به ژاپن امروزی روایت می شود، داستان جورج جوستار و پسرش جاناتان را دنبال می کند که یک بار به طور اتفاقی توسط مردی به نام داریو براندو نجات داده شده است. جورج که مدیون او است، تصمیم می گیرد پس از مرگ داریو، پسر او را به فرزندی بپذیرد. اما این پسر با نقشه ها و ترفندهای خودش بزرگ می شود. رفتارها و اعمال جوستارها همواره با هیجان یا کمدی همراه است و شاید به همین دلیل است که این سریال انیمه شما را به خود جذب می کنند.

1

The Disastrous Life of Saiki K

سریال انیمه The Disastrous Life of Saiki K فراتر از اینکه رازآلود یا پرتنش باشد، یک کمدی دوران بلوغ است که باعث می شود بخندید و به دوران دبیرستان خود فکر کنید؛ دورانی که تنها چیزی که می خواستید این بود که نرمال باشید. این انیمه داستان کوسو سایکی است، نوجوانی با موهبت مجموعه ای از قدرت های فراطبیعی؛ از تله پاتی گرفته تا دید اشعه ایکس.

در حالی که هر فردی هم سن و سال او از داشتن این قدرت ها هیجان زده می شود، کوسو با مشکلات درمانده کننده ای که این قدرت ها به همراه دارد دست و پنجه نرم می کند. هم سن و سالان او ممکن است از ماجرا بی خبر باشند، زیرا او توانایی های ذهنی خاص خود را از آن ها مخفی نگه داشته است، اما این باعث نمی شود که موجودات عجیب و غریبی مانند ریکی ناندو شون کایدو جلوی او را نگیرند و او را اذیت نکنند. در حالی که دردسرهای بی پایان کوسو منبع بی پایانی از سرگرمی روز هستند، این سریال بی نقص و کم نظیر، مطمئناً شما را معتاد خواهد کرد.

1

بر اساس سری مانگایی که توسط یوکی تاباتا نوشته و مصور شده، Black Clover در دنیایی روایت می شود که در آن جادو همه چیز است و دو پسر که به عنوان بهترین دوستان با هم بزرگ شده اند، حالا تصمیم دارند برای عنوان نهایی پادشاه جادوگر با یکدیگر مبارزه کنند. آستا چیزی جز ذخایر بی پایان برای جنگیدن و روحی برای پیروزی ندارد، در حالی که یونو می تواند جادو را طوری استفاده کند که انگار برای همین منظور به دنیا آمده است. به علاوه، وقتی ۱۵ ساله شده، یک کتاب جادوی فوق العاده با یک شبدر چهار برگی به او داده شد.

آستا به طور خستگی ناپذیری برای رسیدن به هدفش تلاش می کند، یونو مسائل دیگری هم دارد که باید با آن ها کنار بیاید، مانند لوتی بسیار قدرتمند که کتاب جادو را می خواهد. رقابت آن ها داستان حماسی دوران بلوغ را آغاز می کند که پر از نبردهای فوق العاده جذاب است. جادوگری شگفت انگیز و دنیا سازی چند لایه.

1

سریال Psycho – Pass که تصویری واضح از ژاپن قرن بیست و دوم به ما می دهد، یک تریلر ترسناک پادآرمانشهری است که در آن عملاً آینده ای کنترل شده، شما را از همان ابتدا در حالت هشدار و ترس قرار می دهد. ظاهراً توکیو تحت نظارت سیستم سیبیل نیست که تمام اقدامات را کنترل کرده و تعیین می کند که آیا یک شهروند می تواند تهدیدی برای سلامت و امنیت کل شهر باشد یا خیر. اما معلوم شد که نقص هایی در این سیستم وجود دارد زیرا برخی ذهن ها را نمی توان بررسی کرد – و وقتی این اذهان به بیراهه می روند، همه چیز به هم می ریزد. آکانه تسونموری یک بازرس عادل است که از یک نیروی نظامی کهنه کار به نام شینیا کوگامی می شنود که نقص هایی در سیستم وجود دارد که مانع اجرای عدالت واقعی می شود. این سریال انیمه که با اکشن فوق العاده، انیمه سازی بی نقص و تم های گیرا همراه است، خود را در مغز شما ثبت می کند.

1

سفر در زمان هم به عنوان یک نعمت و هم به عنوان یک نفرین در این سریال انیمه علمی تخیلی فوق العاده ظاهر می شود. Steins Gate با تمرکز بر روی گروهی از دوستان ناجور و بدبیاری های متعددشان، به طور ویژه داستان دانشمندی به نام رینتارو اوکابه را دنبال می کند که شیفتگی اش به علم به طور تصادفی او را به ساخت مایکروویوی سوق می دهد که می تواند پیام های متنی را به گذشته و آینده بفرستد. اما هر چه بیشتر در مورد اختراع خود اطلاعات کسب می کند، اسرار غیر رسمی بیشتری برایش عیان می شوند و توجه بیشتری از یک سازمان مرموز به نام SERN دریافت می کند. این سریال با وجود اینکه تنها شامل ۲۴ قسمت است، توانایی عجیبی در بیدار کردن کودک درونی شما دارد. قطعاً این انیمه از نظر احساسی تاثیرگذارترین مجموعه انیمه تمام دوران ها است.

1

Haikyuu!!

هر نوجوانی که رویای ورزشکار شدن را در سر می پروراند، یک الگو داشته است. برای شویو هیناتا، آن شخص “غول کوچک” است که مهارت های خیره کننده اش در والیبال و شخصیت پویایش بسیار الهام بخش بوده است. هیناتا علی رغم کوتاه بودن و شروع ضعیف در یک تورنمنت مدرسه ای، به طور خستگی ناپذیری برای توسعه مهارت های خود تلاش می کند و حتی در دبیرستان کاراسونو که زیرشاخه یک دانشگاه است ثبت نام می کند.

تمرین های بی پایان و تشکیل دوستی ها، کمبود استعداد ذاتی او را جبران می کند، موضوعی که سریال Haikyuu!! را به یک سریال انیمه هیجان انگیز و بسیار اعتیادآور تبدیل می کند. هر مسابقه والیبال با چنان انرژی و استراتژی عمیقی ارائه می شود که چاره ای جز نگاه کردن به این سریال به عنوان اوج انیمه ورزشی ندارید.

1

Hunter x Hunter

Hunter x Hunter یک انیمه فوق العاده است که شما را به دنیای جادویی غنی خود می برد و از رها کردن شما خودداری می کند. در این سریال داستان گون فریکس جوان را دنبال می کنیم که تصمیم می گیرد با هدف پیدا کردن پدرش، گینگ که او هم یک شکارچی است، در آزمون خطرناک شکارچی شرکت کند. ظاهراً شکارچیان مسئول هر چیز خطرناکی هستند؛ از گشت و گذار در خرابه های خطرناک روی زمین گرفته تا پیدا کردن جواهرات کمیاب و مبارزه با هیولاهای قدرتمند. و برای تبدیل شدن به یکی از آن ها، مردم باید از آزمون شکارچی سربلند بیرون بیایند، آزمونی که منحصر به فرد و به شدت ترسناک است.

گون در سفر خود دوستان و رقبایی پیدا می کند. این سریال در جنبه های مختلفی مانند سیستم قدرت، جهان سازی، مجموعه متنوعی از شخصیت های پیچیده و رابطه بین آن ها و همچنین پیچش های داستانی مداوم، به وضوح می درخشد.

1

Code Geass

با ترکیب دو ژانر به شدت محبوب – مکانیکی و بلوغ- Code Geass به یک انیمه انیمه پرجزییات و هوشمندانه تبدیل می شود. در سال ۲۰۱۰، امپراتوری مقدس بریتانیا خود را قدرتمندترین کشور جهان اعلام کرده و نام ژاپن را به منطقه ۱۱ تغییر می دهد. این حکومت استبدادی، همه مردم ژاپن را سرکوب کرده، حقوق آن ها را زیر پا گذاشته و قدرت کنترل آن ها را به دست گرفته است.

با این حال، هنگامی که یک شاهزاده تبعیدی و دانشجوی بریتانیایی به نام للوچ لامپروژ به سختی از درگیری نظامی بین این دو کشور فرار می کند، متوجه می شود که کسب استقلال چقدر مهم است. او شخصیت نقابدار زورو را تداعی می کند و بی رحمانه هر بریتانیایی را که سر راهش قرار می گیرد، سلاخی می کند. با فراتر رفتن از انتظاراتی که از ژانر انیمه مکانیکی استاندارد وجود دارد، Code Geass به یکی از بهترین انیمه های این سبک تبدیل می شود.

1

Banana Fish

انیمه Banana Fish بسیار جذاب و به طرز شگفت انگیزی احساسی است که شما را به خیابان های تاریک نیویورک منتقل کرده و با خشونت دار و دسته ها، خیانت و برادری که در کمین شما هستند، آشنا می کند. در مرکز این داستان یک رهبر جوان تبهکار به نام اَش لینکس قرار دارد که در حال تحقیق درباره ماده مخدر مرموزی به نام ماهی موز است. تنها سرنخی که او تاکنون داشته این است که برادر بزرگ ترش پس از بازگشت از جنگ عراق بارها به نام این ماده مخدر اشاره کرده است.

اَش با دو عکاس مشکل دار همراه می شود تا حقیقت را کشف کند. اما وقتی این دو ربوده می شوند، اش نه تنها باید آن ها را نجات دهد بلکه باید به واقعیت این توطئه نیز پی ببرد. این سریال انیمه شاید یک پس زمینه شهری خشن داشته باشد، اما در بخش احساسات بسیار پیچیده و عمیق است که آن را فراموش نشدنی تر می کند.

1

Fairy Tail

به بیان ساده، Fairy Tail با ۱۷۵ قسمت خود مملو از کشتار و خونریزی جادویی است. می پرسید چطور؟ این انیمه در مورد لوسی هرتفلیلیا، دختر جوان و زیبایی است که در پادشاهی فیور زندگی می کند. تنها آرزوی او پیوستن به انجمن جادوگران جادویی است که متشکل از تمام جادوگران قدرتمند این قاره است. خوشبختانه او به صورت تصادفی با ناتسو دراگنل، “سالاماندر” فیری تیل که به او اجازه دسترسی به دنیایشان را می دهد آشنا می شود. او چیز زیادی در مورد این دنیا نمی داند، ماجراجویی های آن ها اغلب همراه با دردسر بوده و رقبای آن ها بسیار زیاد هستند.

این سریال انیمه دارای سکانس های حماسی نبرد بسیاری است و قدرت های جادویی مبتکرانه ای را برای حفظ دسیسه داستان معرفی می کند. اما جادوی واقعی این انیمه در شخصیت پردازی آن نهفته است که غنی و کامل است.

1

One Piece

با روایت داستان حماسی یک دزد دریایی بی خیال به نام مانکی دی لافی، سریال One Piece با اعتیادآور بودن فوق العاده اش، معنای کامل تماشای بی وقفه است. لافی علی رغم کوچک بودن و عدم ترسناک بودن از لحاظ جثه، هوش و ذکاوت و شوخ طبعی یک دزد دریایی را دارد و در هنگام نبرد کاملاً بی رقیب است. او از جمله گروهی از دزدان دریایی است که به دنبال به دست آوردن عنوان پادشاه دزدان دریایی و پیدا کردن گنج پنهان مربوط به آن هستند. در حالی که لوفی و گروهش از جزیره ای به جزیره دیگر می روند، این سریال انیمه شخصیت ها، لوکیشن ها، فضاها و اسرار جدیدی می کند و بدین ترتیب جذابیتی غیرقابل مقاومت شکل می گیرد که بیش از ۲۵ سال است ادامه داشته است. طرفداران این انیمه به قدری از آن استقبال کرده اند که حتی یک نسخه لایو اکشن نیز از آن ساخته شده که اکنون برای استریم کردن در نتفلیکس در دسترس است.

1

Terror in Resonance

استودیو MAPPA همیشه با یک چیز پیشگامانه وارد میدان انیمه سازی می شود. تTerror in Resonance یک تریلر سبیار پیچیده و ظریف در مورد نه و دوازده است، دو پسر نوجوان که ارتباط عمیقی با «ابوالهول» مرموز حس می کنند. آن ها به عنوان تروریست، هویت خود را پس از تکان دادن توکیو با حمله غافلگیرانه خود به یک تاسیسات هسته ای پنهان کرده اند و هیچ سرنخی به جز حروف “VON” که به رنگ قرمز نقاشی شده بودند، باقی نمی گذارند.

اما پس از گذشت ۶ ماه از تحقیقات ناموفق پلیس و در شرایطی که کارآگاه کنجیرو شیبازاکی با دردسرهای بزرگتری مواجه شده است،آن ها ویدیویی را منتشر کرده و مستقیماً مردم و مقامات را به چالش می کشند. اگرچه این انیمه به خاطر تم و محتوای تکان دهنده اش مناسب خیلی ها نیست اما به خاطر پیچ وتاب های داستانی مرموزش شما را به خود جذب می کند.

1

Assassination Classroom

Avengers Classroom با وجود داشتن تنها ۲۲ قسمت، یکی از محبوب ترین مجموعه ها در میان طرفداران انیمه است. دلیل آن، داستان خنده دار و نوآورانه آن است که کلاس درس، آدمکشی و دوران بلوغ را با هم ترکیب می کند.

داستان این سریال انیمه چیزی شبیه به این است – مدرسه راهنمایی کونوگیگاوکا یک مدرسه نخبه پرور است که در کوهستان قرار دارد. در حالی که تمام کلاس های آن مهارت های قابل توجهی را به دانش آموزان برجسته اش آموزش می دهند، کلاس ۳ – E کلاسی پر از ناجورها، ترک تحصیل کرده ها و بزهکاران است. دولت با دیدن پتانسیل دست نخورده آن ها و زمانی که در اختیار دارند، به آن ها ماموریت می دهد تا معلم جدیدشان را ترور کنند؛ استادی اختاپوس مانند به نام “کورو سنسی” که ماه را نابود کرده و حالا قصد دارد همین کار را با زمین انجام دهد. این انیمه به همان اندازه که تاثیرگذار و مضحک است، روی موضوعاتی مانند دوستی، هدف و پتانسیل انسانی تمرکز می کند.

1

My Hero Academia

داستان My Hero Academia در دنیایی اتفاق می افتد که در آن پرورش استعدادهای فراطبیعی که بهترین و بدترین رفتارها را در میان مردم به وجود می آورند، کاملاً رایج است.

از زمانی که میدوریا یک نوزاد بود، به الگوی شخصی خود، قادر مطلق، نگاه کرده است و می خواهد به اندازه او قوی باشد.در حالی که نداشتن هیچ مهارتی قلب مهربان او را می شکند، میدوریا در UA High ثبت نام می کند – یک آکادمی معتبر که برخی از بزرگ ترین معلمان را در خود جای می دهد تا افراد را برای تقویت مهارت های خود و تبدیل شدن به مبارزان بهتر آموزش دهند. از پیدا کردن دوستان عجیب و غریب گرفته تا کار کردن خستگی ناپذیرانه روی خودش، میدوریا معنای واقعی قهرمان بودن را یاد می گیرد.

1

Your Lie in April

انیمه های عاشقانه اغلب شادی بخش و دوست داشتنی هستند. اما هر چند وقت یکبار، طرفداران با یک داستان دلخراش و تکان دهنده از عشق جوان روبرو می شوند. Your Lie in April در مورد یک اعجوبه موسیقی به نام کوسی آریما است که پس از مرگ مادرش، استعدادهای پیانو نوازی اش را کنار گذاشته است.

کوسی که در کودکی که تحت آموزش های سختگیرانه مادرش بزرگ شده بود، تمام موفقیتش را به مادرش نسبت می دهد، اما اکنون شنیدن صدای پیانو او را آزار می دهد. با این حال، آشنایی با یک نوازنده ویولون شاد به نام مائوری میازونو به او کمک می کند تا دوباره زیبایی را در زندگی بیابد. میازونو که از استعداد او بی خبر است، از کوسی می پرسد که آیا مایل است نوازنده همراهش باشد یا نه. و بدین ترتیب عشقی آغاز می شود که با اجرای موسیقی، شور و شوق و هنرمندی تقویت شده و مستقیماً به درون روح شما رفته و آنجا مستقر می شود.

1

One Punch Man

وقتی یک ابرقهرمان بتواند هر شروری را تنها با یک ضربه مشت شکست دهد، چه چیزی برای هیجان زده شدن باقی می ماند؟ سایتاما فردی بسیار معمولی بوده تا اینکه اجازه می دهد وسواسش برای تبدیل شدن به یک قهرمان او را کاملاً در خود ببلعد و پس از سه سال تمرین بدون وقفه اکنون چنان قدرتمند شده است که می تواند هر کسی را با مشت محکمش شکست دهد.

سایتاما که حالا از یکنواختی نبردهای آسان خسته شده، در فکر بازنشستگی است، وقتی که با سایبورگی ۱۹ ساله و پرهیاهو به نام جنوس آشنا می شود. جنوس پیشنهاد می کند که این دو به انجمن قهرمانان بپیوندند و سایتاما او را آموزش می دهد تا جانشینش شود. به هر حال ژانر ابرقهرمانی انیمه اشباع شده است، بنابراین اینکه One Punch Man توانسته تا حد ممکن در دو فصل به موفقیت کاملی برسد، مطمئناً برایتان هیجان انگیز است.

1

Death Note

سریال انیمه Death Note ژانرهای مختلفی را با هم ترکیب کرده و برای کسانی که می خواهند از محدودیت ها گذشته و ذهن انسان را به عنوان خطرناک ترین سلاح دنیا به تصویر بکشند، اثر هنری تاثیرگذاری محسوب می شود. بر اساس مجموعه مانگایی که به ترتیب توسط تسوگومی اوهبا و تاکشی اوباتا نوشته و مصور شده است، داستان این انیمه حول محور یک دانشجوی ۱۷ ساله ژاپنی به نام لایت یاگامی است که دفترچه شومی را کشف می کند که تنها با نوشتن نام هر کسی در داخل آن، به صاحبش قدرت کشتن او را می دهد.

لایت ابتدا با یک گزینه آزمایشی شروع می کند، اما خیلی زود با یک کارآگاه متفکر به نام ال وارد یک بازی هیجان انگیز می شود. این سریال که با مضامین عدالت، فساد در قدرت، تعلیق و حوزه های خاکستری اخلاق ساخته شده است، شما را به فکر فرو برده و کاری می کند که هر سرنخی را تحلیل کنید.

1

Bleach

شاید مانگایی با بیشترین تعداد اقتباس – یک سریال انیمیشنی، دو انیمیشن ویدیویی اورجینال، چهار فیلم انیمیشنی بلند، یک موزیکال راک، بازی کارت تجاری و غیره – Bleach یک داستان با دقت طراحی شده است که در سراسر آسمان و زمین و همه چیز بین آن ها گسترده شده است.

قهرمان اصلی داستان، ایچیگو کوروساکی است، یک دانش آموز دبیرستانی که همیشه نسبت به توانایی اش در دیدن ارواح بی توجه بوده است. اما یک روز روح فاسدی به نام هالو به خانواده اش حمله می کند و او با یک قاتل روح به نام روکیا کوچیکی آشنا می شود که برای محافظت از پدر و خواهرش می جنگد. اما به دلیل آسیب دیدگی، قدرتش را به ایچیگو می دهد و او را به یک قاتل روح تبدیل می کند. اینجاست که ماجراجویی او برای محافظت از شهر و غریبه ها از هالوها آغاز می شود. Bleach به خاطر قدرت گیری های فوق العاده اش، اوج ترسناک داستان شخصیت ها و داستان سرایی هوشمندانه اش، یک انیمه به یاد ماندنی بوده است.

1

Attack on Titan

زمانی که حدود یک قرن پیش، تایتان های انسان خوار به زمین آمدند، بشر در داخل دیوارهایی بلند پناه گرفته است. آن ها شهرها و خانه های جدیدی ساخته اند در حالی که تروماهایشان مانند یک زخم در حال عود کردن است. اما تا زمانی که در امان باشند ، هیچ چیز دیگری اهمیت ندارد. اما وقتی یک تایتان غول پیکر دیوار را می شکند و انسان ها را با چالش نابودی مواجه می کند، همه چیز متفاوت می شود. در این دنیای پساآخرالزمانی که بهای آزادی با خونریزی و مرگ پرداخته می شود، خطر و تهدید بیشتر از این نمی تواند باشد.

Attack on Titan دارای سکانس های اکشن شگفت انگیزی است که الهام بخش حیرت و وحشت هستند. و در میان همه خطر، داستان ایرن ییگر و دوستانش روایت می شود که به مبارزه برای بقا می پیوندند و شما را به اعماق پیچیدگی های این سریال انیمه می کشانند. Attack on Titan که به عنوان یکی از بهترین انیمه های تاریخ شناخته می شود، جایگاه ویژه ای در دل هر طرفدار انیمه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا